Zwierzęta w ogrodzie. Przedstawiamy łatwą i nieszkodliwą sztuczkę, która skutecznie zniechęci każdego kotka

Każda normalna osoba wprost kocha zwierzęta, w szczególności te piękne mruczące futrzaki, nie mniej jednak raczej nie skaczemy z radości na widok obcego kota, buszującego w naszym ogródku. Koniec z tym. Przedstawiamy łatwą i nieszkodliwą sztuczkę, która skutecznie zniechęci każdego wąsatego rozrabiakę.

Kocie figle

Kotki są przesłodkie i niezwykle urocze, ale ich czar pryska, gdy przekopują twój ogród do góry nogami, załatwiając tam swoje potrzeby fizjologiczne. Wskutek takich figli ucierpią rośliny nie, wspominając o twoich końcówkach nerwowych, dlatego warto temu zaradzić! Koty czują tak samo, jak ludzie, więc stosowanie brutalnych sposobów z użyciem chemikaliów to istne barbarzyństwo. Prezentowane przez nas metody są naturalne i nieszkodliwe dla zwierzaków.

Pragniesz poznać tajniki bezinwazyjnych sposobów na odstraszenie kocich łobuzów? Odwiedź kolejną stronę.

Specyficzny zapaszek

Jest wiele metod, które sprawią, że kotki będą trzymać się z dala od ogródka. Sposoby te w żadnym wypadku nie są szkodliwe dla zwierzęcia, aczkolwiek ich działanie jest niezwykle efektywne. Kotki nie przepadają za określoną wonią, tak więc można wykorzystać pewne zapaszki, aby dać im do zrozumienia, że nie są tutaj mile widziane. Nawet jeśli jesteś kociarzem, to możesz bez wyrzutów sumienia skorzystać z tych trików! Wszystkie produkty są pochodzenia naturalnego, kosztują parę groszy i bez przeszkód nabędziesz je w każdym sklepie.

Ocet i skórka cytrusowa to zmora dla kociego nosa

Przygotuj małe pojemniczki, a następnie nalej do nich octu lub włóż nieco skórek z owoców cytrusowych. Pojemniki umieść tam, gdzie najczęściej pojawia się kot. Jak tylko poczuje zapaszki, kotek zacznie omijać te miejsca szerokim łukiem. Ponadto, koty skrajnie nie przepadają za pieprzem kajeńskim. Spróbuj zmielić dużą ilość tej przyprawy i równomiernie rozprowadź ją po terenie swojego ogródka, zwracając szczególną uwagę na kocie zagajniki. W każdym razie pamiętaj, że ta metoda może wywołać u kotka intensywne kichanie, więc jeśli nie jesteś w stanie znieść takiego widoku, radzimy skorzystać z pierwszego wariantu.

W razie braku wyżej wymienionych rzeczy pod ręką spróbuj skorzystać z czosnkowych ząbków, kawy lub ostrej papryki.

źródło: poradyiwskazowki.pl