Żona prezydenta znalazła się w centrum krytyki po swoim wystąpieniu, które miało miejsce w trakcie panamskich Światowych Dni Młodzieży

Agata Duda będzie miała o czym myśleć. Żona prezydenta znalazła się w centrum krytyki po swoim wystąpieniu, które miało miejsce w trakcie panamskich Światowych Dni Młodzieży. Mimo że intencje pierwszej damy były szczytne, internauci i krytycy nie mogli się powstrzymać przed skomentowaniem zachowania żony Andrzeja Dudy.

Agata Duda przez wielu uważana jest za osobę, która nie służy wizerunkowi Andrzeja Dudy. Zazwyczaj wycofana i zachowująca spokój żona prezydenta, tym razem postanowiła wystąpić w trakcie Światowych Dni Młodzieży, które mają właśnie miejsce w Panamie. Spotkanie z wolontariuszami, pomimo dobrych intencji kobiety, spotkało się z wielkim oburzeniem ze strony internautów i obserwatorów polskiego życia politycznego. Ci, swoje przemyślenia zapisują w mediach społecznościowych.

Agata Duda w centrum krytyki. Oburzenie po wystąpieniu żony prezydenta

Pierwsza dama poleciała do Panamy, w której odbywają się Światowe Dni Młodzieży. Mimo tego że to karaibski kraj znajduje się wiele tysięcy kilometrów od Polski, impreza przyciągnęła wielu pielgrzymów i wolontariuszy z Europy, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu modlitewnym z papieżem Franciszkiem.

Z polskimi wolontariuszami na miejscu chciała się spotkać Agata Duda, która podziękowała im za udział w uroczystości.

– Jestem dumna, widząc polskie barwy narodowe na emblematach i mundurach młodych ludzi, którzy i chcą, i potrafią pełnić odpowiedzialną, niełatwą służbę na rzecz kilkuset tysięcy swoich rówieśników z całego świata – powiedziała, zwracając się do wolontariuszy.

Mimo że słowa te nie były nacechowane negatywnie, to spotkały się z wielkim oburzeniem ze strony internautów i krytyki prezydenckiej pary.

Internauci oburzeni słowami pierwszej damy

Twitter Kancelarii Prezydenta, który poinformował o wystąpieniu pierwszej damy, został zalany negatywnymi komentarzami w stronę Agaty Dudy. Internauci w swoich krytycznych słowach zauważyli, że kobieta zabiera głos w sprawach mniejszej powagi i zupełnie nie przejmuje się zagadnieniami związanymi z polskim życiem społecznym i politycznym.

– Serio coś mówiła? Są świadkowie? – napisał jeden z internautów.

– Czyli w Panamie mają tłumacza, który zna język migowy hiszpański i polski!!! No to jest coś! Watykan się postarał – pojawiło się dalej.

– Drogie spotkanie – czytamy pod publikacją.

Kolejne wątpliwości internautów wzbudziła sama obecność Agaty Dudy na uroczystości. Nie da się ukryć, że za przelot małżonki Andrzeja Dudy płacą polscy podatnicy, którzy we wpisach nie dość, że to zauważyli, to mieli wielką wątpliwość dotyczącą słuszności jej pobytu w Panamie.

– Mam nadzieję, że poleciała tam za swoje, a nie podatników pieniądze. Nie wiedziałem, że to impreza, na którą trzeba wysłać delegację państwową – pojawiło się w jednym z komentarzy.

– Rozumiem, że za bilety do Panamy zapłaciliśmy z podatków? Ile kosztowała podatnika ta wycieczka? Ciekawe ile kasy płaci podatnik za bujanie się tej pani – pojawił się krytyczny wpis dalej.

Twitter/Kancelaria Prezydenta

źródło: pikio.pl