Praca w gospodarstwie domowym naraża nasze ręce na wiele szkodliwych czynników. Środki piorące, czyszczące a nawet mydło, którym myjemy ręce odciągają ze skóry zabezpieczający ją tłuszcz. Starajmy się poświęcić naszym spracowanym dłoniom trochę troski i czasu, a nie będziemy ich musiały wstydliwie ukrywać przed ludzkimi spojrzeniami.
1. Myj ręce dobrym mydłem toaletowym i ciepłą wodą. Półki w sklepach kuszą nas obecnie szerokim wyborem różnych kolorowych mydełek. Najlepsze są jednak mydła niebarwione sztucznymi barwnikami, a więc te w naturalnych jasnych kolorach. Warto zwrócić uwagę na te mydła, które zawierają mleko lub jogurt – nie wysuszają skóry tak bardzo jak inne. Unikaj mydeł antybakteryjnych. Antybakteryjne mydła i tak nie zabiją wszystkich bakterii a bardzo mocno wysuszą ci skórę.
2. Po umyciu dokładnie wytrzyj ręce w ręcznik. Możesz przy tym delikatnie odsuwać skórki, dzięki temu twoje dłonie zawsze będą zadbane.
3. Po umyciu i dokładnym wytarciu rąk wetrzyj krem, najlepiej z sylikonem, który ochroni ręce prze kolejnymi środkami chemicznymi, których będziesz używać.
4. Raz w tygodniu nałóż na ręce więcej kremu niż zwykle i załóż foliowe rękawiczki lub zwykłe woreczki. Możesz z nimi oglądać telewizję, a twoje dłonie odżyją.
5. Przy bardzo zniszczonych dłoniach i łamliwych paznokciach wskazane są kąpiele w ciepłej oliwie z oliwek. Możesz też od czasu do czasu wetrzeć w ręce trochę soku z cytryny lub kiszonej kapusty, zawierają witaminę C, odżywiają i poprawiają koloryt skóry.
6. Jeżeli żadne domowe sposoby nie pomagają wybierz się do kosmetyczki na zabieg parafinowy, tylko pamiętaj wolno go stosować raz w miesiącu, bo częściej przynosi efekt odwrotny do pożądanego.

źródło: tipy.interia.pl