Znana marka wycofuje trujące buty. Zawierają w sobie szkodliwą substancję, która może mieć realny wpływ na nasze zdrowie

Buty znanej marki zawierają w sobie szkodliwą substancję, która może mieć realny wpływ na nasze zdrowie. Producent wprost mówi, że jeżeli ktokolwiek ma je w swoim domu, to natychmiast powinien je zwrócić.

Buty są nieodzowną częścią garderoby niemalże każdego człowieka, a w ich kupowaniu szczególnie lubują się panie, które potrafią mieć ich naprawdę duże ilości w swoich szafach. Niestety teraz popularna marka przyznała się do tego, że jeden z ich produktów zawiera silnie szkodliwą dla człowieka substancję, która w kontakcie z naszą skórą prowadzi do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Wszystko przez zawarty w podeszwach chrom VI, który możemy znaleźć między innymi w klejach, zapałkach, środkach piorących i wybielających, a także czerwonej skórze. I właśnie to ten element butów jest źródłem całego zamieszania.

Buty szkodliwe dla zdrowia

Tchibo zapewne wielu z nas kojarzy się z kawą i jest to jak najbardziej trafne skojarzenie. Jednak marka ta produkuje również inne artykuły, bez których nie wyobrażamy sobie życia. W swojej ofercie firm Tchibo ma również buty, które niestety zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Z ich obecności zdał sobie sprawę sam producent po przeprowadzeniu kolejnych testów jakościowych, po tym, jak buty trafiły już do sklepów. Chodzi dokładniej o sandały trekingowe, które dostępne były zarówno w sklepie internetowym, jak i punktach stacjonarnych.

Wadliwą częścią obuwia okazała się podeszwa, która ma w sobie właśnie chrom VI, który w kontakcie ze skórą prowadzi do reakcji alergicznych. Mogą one przyjmować różną formę, a zależne jest to od kontaktu z substancją, a także od naszej wrażliwości na nią. U jednej osoby pojawi się zaledwie zaczerwienienie, ale u innych reakcja może być o wiele bardziej problematyczna.

Z tego też względu Tchiwo apeluje do wszystkich swoich klientów, który zakupili rzeczone buty, aby jak najszybciej je zwrócili. Jeżeli to zrobią, to firma zwróci całościowy koszt zakupu, jak i koszt przesyłki, jeżeli zwrot odbywał się za pośrednictwem poczty.

– Skóra użyta w wierzchniej części podeszw sandałów trekkingowych nie spełnia naszych wysokich wymagań jakościowych. Podczas powtórnych badań stwierdziliśmy w tych podeszwach obecność chromu VI. W przypadku kontaktu skóry człowieka ze skórą podeszwy związek ten może powodować reakcję alergiczną. Aby wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie, wzywamy Państwa do zwrotu sandałów trekkingowych do nas – czytamy w oświadczeniu.

Szczegółowe informacje odnośnie do konkretnego modelu butów, które zawierają niebezpieczną skórę znajdziemy na stronie producenta. Tam też znajduje się pełna treść oświadczenia.

źródło: pikio.pl