Znamy możliwy scenariusz dla Beaty Szydło. Zdzisław Krasnodębski zdradził szczegóły

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło może wystartować do PE z listy krakowskiej – wynika ze słów wiceprzewodniczącego PE Zdzisława Krasnodębskiego. Polityk skomentował również stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Życzę pani premier Beacie Szydło, żeby była naszym ‚Spitzenkandidat’ – kandydatem wiodącym – do Parlamentu Europejskiego” – mówił Krasnodębski w internetowej części „Porannej rozmowy” w RMF FM.

Na pytanie, skąd miałaby kandydować, dodał: „O ile wiem, słyszałem, że z listy krakowskiej”.

Pytany o plany startu do PE w 2019 roku, Krasnodębski zadeklarował, że chętnie zmierzy się w Warszawie z Ewą Kopacz „gdyby była taka potrzeba”.

Co z Kaczyńskim?

Wiceprzewodniczący PE zabrał również głos nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Przyznał, że kontuzja utrudnia mu kontakt z wyborcami, ale podkreślił, że podejmowanie decyzji nadal jest możliwe.

– Można rządzić także ze szpitala, drobna kontuzja kolana nie ubezwłasnowolnia prezesa – mówił polityk.

Prezes PiS od czwartku do soboty przebywał w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. W niedzielę trafił tam ponownie. Tym razem pobyt nie trwał długo. Jeszcze tego samego dnia Kaczyński opuścił placówkę.

Wizyta w szpitalu miała związek z kolanami. Problemy prezesa PiS zaczęły się w wakacje ub. r., kiedy wybrał się na wspinaczkę na Koziarz. Obecnie ból stał się na tyle uciążliwy, że polityk musiał poruszać się o kulach.

Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego na początku marca. Zajął miejsce odwołanego kilka tygodni wcześniej Ryszarda Czarneckiego.