Zbigniew Boniek (63 l.) i jego żona są razem od 43 lat. Doczekali się trojga dzieci. Kim jest ukochana prezesa PZPN? Ostatnio były piłkarz opublikował wspólne zdjęcie.

To już czterdzieści trzy lata, odkąd Zbigniew Boniek (63) poślubił swoją żonę Wiesławę. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uważa, że każda rocznica ślubu jest okazją do wielkiego święta. Dlatego też opublikował wspólne zdjęcie z żoną w internecie. Do niego dodał krótki komentarz: „43 lata razem” oraz trzy symbole: serce, tulipany i kciuk do góry.

Boniek poznał swoją przyszłą małżonkę jeszcze w czasach licealnych, w 1972 roku, w rodzinnej Bydgoszczy. Ślub wzięli cztery lata później. Od tamtej pory są nierozłączni. Żona towarzyszyła mężowi podczas jego kariery piłkarskiej, gdy grał m.in. w Widzewie Łódź oraz włoskich klubach – Juventus i AS Roma.

Prezes PZPN przyznaje, że tak naprawdę wszystko, co najważniejsze w jego życiu, zawdzięcza żonie. To ona stoi za większością jego decyzji, wspiera go. – Zawsze jej słuchałem i dobrze na tym wyszedłem. Wiesia jest stworzona dla mnie – powiedział Boniek w jednym z wywiadów, przyznając jednocześnie, że nigdy nie mieli kryzysu.

Para doczekała się trojga dzieci: syna i dwóch córek, oraz trójki wnucząt – Mateo, Giulii i Emmy Cateriny.

źródło: pomponik.pl