Sprawia, że twarz wygląda młodziej, a włosy zyskują na objętości. Nie wymaga martwienia się odrostami ani częstych wizyt u fryzjera. Negative space to absolutny fryzjerski hit tego sezonu!

Amerykańskie serwisy urodowe są już pewne: koloryzacja o tajemniczej nazwie „negative space” będzie najgorętszym trendem tego roku i pierwszym skojarzeniem z hasłem „modne fryzury 2019”! Na czym polega ten rodzaj farbowania?

Pamiętacie modę na baleyage, która królowała w salonach fryzjerskich w okolicach roku 2000? Wykonanie takiej koloryzacji zajmowało zwykle dobrych kilka godzin. Włosy dzielono na pasma, z każdego z nich wybierane były drobne kosmyki, które pokrywano farbą w jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze. Baleyage nie wymagał tak częstego farbowania odrostów, jak klasyczna koloryzacja, dodawał twarzy młodzieńczości, świetnie sprawdzał się też jako metoda ukrywania siwych włosów. Polki pokochały go i nosiły go chętnie nawet, gdy wyszedł z mody, stając się synonimem obciachu.

Okazuje się, że po latach baleyage powraca w glorii i chwale. „Negative space” także polega na farbowaniu pasm włosów, choć w sposób dużo bardziej subtelny i delikatny.

Jak się robi negative space?

Negative space jest przede wszystkim dużo bardziej naturalny od klasycznego baleyage. Bazą jest tu nasz naturalny kolor włosów, jedynie w okolicach twarzy fryzjer rozjaśnia kilka pojedynczych pasm. Chodzi o to, by optycznie dodać włosom objętości, dlatego ten rodzaj koloryzacji pokochają posiadaczki cienkich i delikatnych włosów. Fryzura dodaje też lekkości i młodzieńczego blasku, a jednocześnie wygląda bardzo naturalnie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by annas_ak47 (@annas_ak47) on

Negative space ma też jeszcze jedną poważną zaletę. Farbowanie odrostów można z powodzeniem powtarzać co 4 a nawet 6 miesięcy. Rozjaśnienie pojedynczych, cieniutkich pasemek sprawia, że odrost nie rzuca się w oczy a fryzura przez długi czas wygląda bardzo dobrze.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senior Stylist At Salonvim (@bellgoh1267) on

źródło: interia.pl