Czeka nas totalne załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego w związku z intensywnymi opadami deszczu. Dopiero pod koniec tygodnia pogoda zacznie się poprawiać.

Po pięknym weekendzie czeka nas duży spadek temperatury i silny wiatr.

Pogodę w zachodniej i północnej Polsce kształtować będzie pogodny wyż znad Niemiec. Natomiast na wschodzie, południu i w centrum kraju oddziaływać będzie zatoka niżowa i strefa frontu atmosferycznego związana z niżem znad zachodniej Rosji.

Nad północną i wschodnią Polskę z północnego – zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. Natomiast nad zachodnią część kraju z zachodu docierać będzie cieplejsze powietrze.

Przez cały dzień pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie na północy i na zachodzie kraju.

Natomiast na wschodzie, południu i w centrum Polski (od Mazur i Podlasia przez Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę, Świętokrzyskie i Podkarpacie po Małopolskę, Śląsk, Opolszczyznę i Dolny Śląsk) w ciągu dnia utrzymywać się będzie zmienna aura – więcej chmur, trochę przejaśnień i chwil ze słońcem oraz od czasu do czasu popada przelotny deszcz.

 

Do południu większe ilości chmur i zanikające opady deszczu spodziewane są także na Warmii.

Na wschodzie Polski chwilami powieje porywisty wiatr do 30 – 45 km/h, który obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Będzie wiał wiatr północno – zachodni, umiarkowany do słabego 25 – 10 km/h, tylko na wschodzie kraju chwilami porywisty 30 – 45 km/h.

W ciągu dnia termometry wskażą od (+13) – (+16) st. C na wschodzie i na północy do (+18) – (+19) st. C na zachodzie kraju.
Chłodno do (+10) – (+13) st. C będzie na przedgórzu Beskidów i Tatr, a w wąskim pasie nadmorskim zaledwie do 10 kreski.