Zagraniczni aktorzy z polskimi korzeniami. Wiele gwiazd pochodzi z naszego kraju!

Jesse Eisenberg


Aktor znany głównie z roli w filmie Social Network wcielił się w twórce portalu społecznościowego Facebook – Marka Zuckerberga. Okazuje się, że należy do aktorów Hollywood z polskimi korzeniami. Jego rodzice kilkadziesiąt lat temu wyjechali ze Szczecina do USA.

Paul Wesley


Paul Wesley w rzeczywistości nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski. Rodzicami aktora są Agnieszka i Tomasz. Ich syn przyszedł na świat w stanie New Jersey i stał się aktorem rozpoznawalnym na całym świecie za sprawą serial Pamiętniki z Wampirów.

Madeline Zima


Madeline Zima miała dziadka polskiego pochodzenia. To jemu zawdzięcza polskie nazwisko. Aktorka gra głównie w serialach Kochane kłopoty, Chirurdzy, Herosi. Rozgłos dała jej oczywiście rola w serial Californication, w której możemy obejrzeć ją w kontrowersyjnych scenach łóżkowych.

Jane Krakowski


Jane Krakowski najbardziej znana jest z roli Elaine Vassal z serial Ally McBeal. Artystka nazywa się Krajkowski, jednak postanowiła usunąć z nazwisko “j”, ponieważ nikt nie potrafił wymówić jej nazwiska.

Katarzyna Wołejnio


Katarzyna zagrała w Conan 3D i gra u boku Al Pacino, Roberta De Niro, czy Nicole Kidman. Do Stanów wyjechała w wieku 12 lat i po ukończeniu ekonomi w Warszawie robiła karierę w Hollywood. Dużą popularnością cieszy się również w Polsce za sprawą program Żony Hollywood.

Adrien Brody


Adrien Brody zagrał w filmie, który zdobył Oscara “Pianista”. Okazuje się, że ma również polsko-żydowskie pochodzenie. Jego pradziadek był Polakiem, a wiele jego rodziny zginęła w Oświęcimiu. Aktor robi światową karierę.

Scarlett Johansson


Scarlett Johansson w ten sposób mówi o swojej rodzinie:

Wywodzimy się z polskich i chyba także rosyjskich Żydów. Moi przodkowie musieli emigrować z Polski w czasie II wojny światowej. I, jak zawsze w takich sytuacjach, była to dramatyczna decyzja. Ale zarówno ja, jak i mama wychowałyśmy się już w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy związane z tą kulturą. Chociaż pamiętam z dzieciństwa, że mama wspominała czasem o naszych polskich krewnych. Jestem bardzo dumna ze swojego pochodzenia – opowiadała w wywiadzie.

Lisa Kudrow


Lisa znana z roli Przyjaciół. Jej rodzina od strony ojca nadal mieszka w Gdyni.

Natalie Portman


Natalie Portman jest córką emigrantów z Polski i Rumunii, którzy wyjechali do Stanów Zjednoczonych

Mia Wasikowska

Odtwórczyni roli Alicja z Krainy Czarów ma tak naprawdę Marzena i pochodzi z Polski. Urodziła się w Australii, ale gdy miała 8 lat wróciła z rodziną do Szczecina. Sama przyznaje, że dużo rozumie po polsku i czuje dużo sentymentu do kraju.

źródło: kozaczek.pl