Zachowaj ciepło w domu, dzięki tym 9 trikom. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Niebawem zima, a w związku z tym w domu może być chłodniej. Dzięki tym trikom, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i w mieszkaniu będzie zdecydowanie cieplej.

1. Umieść aluminiową folię za grzejnikiem
Kaloryfer ogrzewa nie tylko pokój, ale i ścianę – zupełnie niepotrzebnie. Gdy umieścisz folię aluminiową za grzejnikiem, ciepło się odbije i ogrzeje pomieszczenie. Użyj tylko folii aluminiowej – wszystko inne grozi pożarem.

1

2. Ocieplaj okna masą akrylową
Ciepło najczęściej ucieka przez okno, dlatego warto je zabezpieczyć. Do tego użyj masy akrylowej, dzięki której uszczelnisz te miejsca. Metoda nadaje się zarówno do okien drewnianych, jak i plastikowych. Jak sprawdzić, czy ciepło ucieka przez okno? Przyłóż zapalniczkę do okna, jeśli płomień się rusza, wiedz, że trzeba je uszczelnić.

2

3. Użyj samoprzylepnych uszczelek do okien
Samoprzylepne uszczelki na okna można łatwo zainstalować i pomagają w tym, aby w domu było cieplej. Wskazówka: regularnie wymień uszczelki, ponieważ kauczuk staje się kruchy i pęka.

4. Uszczelnianie drzwi
Do tego można użyć śmiesznej maskotki lub pianki, dzięki którym nie będzie wiać.

3

5. Termostat nie wyżej niż 20 °C
Myślisz, że lepiej, gdy zimą ustawisz go na więcej stopni – nic bardziej mylnego. Lepiej, gdy będzie 20 stopni np. przez 8 godzin. Dzięki temu nagrzejesz pomieszczenie i dłużej będzie w nim ciepło.

6. Gniazdka
Czy wiesz, że wychodzi przez nie ciepło? Zaskakujące, prawda? Dzięki specjalnym nakładkom sprawisz, że dłużej tak nie będzie. Ten trik sprawdzi się także wtedy, gdy w domu są dzieci.

4

7. Otwórz piekarnik po pieczeniu
Choć brzmi to dość zaskakująco, nie powinno nas dziwić. Ciepło z piekarnika wydostanie się na zewnątrz, dzięki czemu ogrzeje także kuchnię.

8. Styropian
Okna w piwnicy nie muszą być odsłonięte i nie są żadną ozdobą. Przyłóż do okna styropian, a nigdy więcej nie będzie wiało.

9. Kominek
Przed okresem grzewczym powinno się go porządnie wyczyścić.

5