Zabierz ze sobą psa do biura. Schronisko w Bydgoszczy rozpoczęło niezwykłą akcję

Dbasz o swojego psa? Nie zostawiaj go samego w domu, gdy idziesz do pracy. Zabierz go ze sobą. W Bydgoszczy zainaugurowano oficjalnie kampanię „Pies w biurze”.

Pomysłodawczynią kampanii jest Izabella Szolginia, dyrektorka bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Akcja jest skierowana do właścicieli i zarządzających firmami, a dedykowana pracownikom biur, którzy mają psy.

– W niektórych, nielicznych dotąd, firmach takie zasady już obowiązują. I co ważne: dobrze się sprawdzają! – przekonuje pomysłodawczyni kampanii, którą honorowym patronatem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, właściciel psa Piegusa.

„Nie ma powodu, dla którego trzeba pozostawiać w domu na cale dnie naszych podopiecznych – wierne psy. Dobrze wychowany pies może towarzyszyć swemu panu lub pani w pracy. Nasze psy przesypiają większość czasu w ciągu dnia. Jedno, dwukrotne wyjście z psem na krótki spacer to odpowiednik przerwy śniadaniowej gdzie i śniadanie i spacer się czasowo zmieszczą.

Nie do przecenienia jest komfort psychiczny właściciela, który nie martwi się, co robi jego pies, podczas gdy on jest w pracy. Ponadto, gdy zaistnieje konieczność pozostania w pracy nieco dłużej… Nic lepszego jak pies towarzyszący pracownikowi! Nie trzeba się spieszyć do domu!”

– czytamy na stronie akcji.