Prognoza pogody rzuciła zdecydowanie lepsze światło na najbliższe dni – i to dosłownie. Polacy czekali na ten moment, kiedy temperatura wreszcie będzie wyższa niż 28 stopni. Nadchodzą prawdziwe upały, dlatego też powinniśmy mieć na uwadze kilka kwestii.

Prognoza pogody wreszcie nie jest rozczarowaniem dla obywateli naszego kraju. Ostatnie tygodnie naprawdę dały w kość, a nieustanne deszcze przywróciły jesienną aurę. Na szczęście mamy to już za sobą, a teraz czeka nas jedynie rozkoszowanie się letnim słońcem. Temperatury będą naprawdę wysokie, co może okazać się bardzo zdradliwe. O czym należy pamiętać?

Nareszcie pozytywna prognoza pogody
Ku uciesze Polaków, wreszcie pożegnaliśmy się z wiatrem, zimnym powietrzem i ulewami. Przed nami teraz pełne słońca, gorące dni. Czerwiec rozpoczyna się iście letnią pogodą, co zapewne wprawia wszystkich w jak najlepszy nastrój. W niektóre dni będzie naprawdę gorąco, a temperatura może przekroczyć nawet 30 stopni. Warto wtedy zachować zdrowy rozsądek, jeśli chcemy uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemności.

Nadchodzą niebezpieczne upały
W ubiegłym roku również mieliśmy wiele dni, w których odnosiliśmy wrażenie, że dosłownie się topimy. Wszytko wskazuje na to, że w tym roku pogoda może być bardzo zbliżona, co rodzi wiele zagrożeń.

Przez nieustanne słońce i brak deszczu mogą powstać susze, a te z kolei będą wręcz sprzyjały występowaniu pożarów. Należy zatem szczególnie uważać, jeśli udajemy się na wycieczkę do bardzo roślinnego miejsca. Co więcej, gorące słońce osłabia, co z kolei może prowadzić do udaru. Na tego typu problemy narażone są szczególnie osoby starsze i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o nakryciu głowy i nawodnieniu. Najlepszym rozwiązaniem jest nie przebywanie na słońcu w czasie, gdy jest ono najmocniejsze, czyli około godziny 12.

Pamiętajmy również o naszych zwierzakach, w szczególności tych, które przebywają na dworze. One również się męczą i regularne dostarczanie im wody jest niezbędne. Nie pozostawiajmy ich w zamkniętym samochodzie i nie zabierajmy na spacer po rozgrzanym asfalcie.

źródło: pikio.pl