Showmax przestaje nadawać w Polsce. W oficjalnych oświadczeniach nie ma nic o tym, że decyzja ta wynika z powodów politycznych. Raczej chodzi o powody wynikające z ogólnoświatowej strategii tej firmy, która dziś zajmuje się produkcją filmową i dystrybucją filmów przez sieć. Czymkolwiek motywowano zamknięcie polskiego oddziału, jedno jest pewne: platforma, która wyprodukowała „Ucho prezesa” (czyli serial obśmiewający przywary politycznych liderów w Polsce) znika z naszego kraju po niespełna dwóch latach działalności.

Showmax zdobył popularność w Polsce dzięki kilku produkcjom o nietypowych formatach. Widzowie doceniali etiudę w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego pt. „Ksiądz”. Nowością był też satyryczny program na żywo SNL Polska. Sporo mówiło się o serialu „Rojst” (z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem) i kilku współprodukcjach, których twarzą był Patryk Vega. Jednak najczęściej w mediach komentowano wątki z serialu komediowego “Ucho Prezesa”. To tu mistrzowie szyderstwa, czyli Robert Górski i Mikołaj Cieślak, doskonale oddawali atmosferę, panującą w gabinecie tytułowego prezesa (w domyśle – w gabinecie szefa PiS). Dziś już wiadomo, że na nowe polskie formaty w serwisie showmax.com, nie możemy liczyć. Platforma nie będzie prowadziła biznesu w naszym kraju.

Platforma od momentu pojawienia się na polskim rynku oferowała zdalne wypożyczanie seriali. Pierwsze 14 dni korzystania z serwisu było darmowe, potem klient za 19,90 złotych miesięcznie mógł mieć dostęp do bazy filmów i seriali. Showmax cieszył się w Polsce dużą popularnością. W kampanii reklamowej uczestniczył m. in. Patryk Vega.

Showmax CEE istnieje w Polsce od 15 lutego 2017 roku, a zniknie z polskiego rynku pod koniec stycznia 2019 roku. Jak podaje Magdalena Marzec, PR manager serwisu w Polsce, mimo dobrych wyników koncern Naspers podjął decyzję o wycofaniu się serwisu z branży wideo. Powodem jest przeniesienie Showmaxa z Naspers do spółki MultiChoiceGroup.

Kadr z serialu „Ucho Prezesa”

Z Polski ucieka znany serwis z serialami!

źródło: fakt.pl