Wycieczka po Polsce w lipcu może okazać się niezwykłym przeżyciem, które zostanie zapamiętane na długo. Lipcowa zima właśnie się rozpoczyna, a jej efekty są nieprawdopodobne.

Wycieczka na południe Polski to dobry pomysł, o ile chcemy doświadczyć w swoim życiu czegoś niespotykanego. Jest lipiec, a gdzieniegdzie w Tatrach właśnie spadł śnieg. Sytuacja jest wyjątkowo niecodzienna i z pewnością u wielu ludzi wywoła szok. Jest to zjawisko, które u tysięcy ludzi może wywołać przerażenie, jednak nie dla wszystkich jest wyjątkowe.

Wycieczka w Tatry w lipcu może okazać się ciekawym pomysłem. Właśnie spadł tam śnieg

Jak informuje „Gazeta.pl”, meteorolodzy ostrzegają Polaków przed śniegiem, który pojawił się w niektórych rejonach Tatr. W tym momencie dotyczy to głównie wierzchołków, gdzie właśnie spadł pierwszy, letni śnieg. Niestety ciężko jest zobaczyć okryte białym płaszczem śniegu góry, bowiem widoczność na tych terenach jest bardzo słaba przez wszechobecną mgłę.

Niestety opady śniegu wiązać się mogą gdzieniegdzie również ze znacznym spadkiem temperatury. Specjaliści twierdzą, że wkrótce może ona osiągnąć wartości nawet poniżej zera. Będzie to miało miejsce w godzinach nocnych.

– (…) W nocy temperatura w partiach szczytowych ma spaść poniżej zera – informują w komunikacie pracownicy TOPR-u.

Pogoda na południu Polski
W Tatrach pogoda w nocy i o poranku będzie wyglądać następująco:

Bukowina Tatrzańska w nocy: 7-8 st. Celsjusza i 8-9 stopni rano.
Kasprowy Wierch w nocy: 0-1 st. Celsjusza i 1-3 stopni rano.
Zakopane w nocy: 7-8 st. Celsjusza i 10-11 stopni rano.
Rysy w nocy około: -1 st. Celsjusza i 1-2 stopni rano.
TOPR prosi wszystkich mieszkańców, a także turystów o zachowanie ostrożności. Takie warunki pogodowe mogą się również szybko zmieniać, wychodząc na szlaki trzeba być zatem przygotowanym na różne ewentualności. Wyjście bez przygotowania może być wyjątkowo niebezpieczne.

źródło: pikio.pl