Pieniądze, karty płatnicze, dowód osobisty, to tylko kilka rzeczy, które trzymamy w swoich portfelach. Do tego dochodzą różnego rodzaju pamiątki, fotografie najbliższych, obrazki świętych, wizytówki. Niestety nie zawsze jest to dla nas bezpieczne.

Pieniądze to jedna z najważniejszych rzeczy, które nosimy przy sobie. Najłatwiej umieścić je oczywiście w portfelu. Nie będą wtedy walać się po torbie, plecaku czy kieszeniach, oraz znacznie wolniej ulegną zniszczeniu.

Wiele osób nie używa już jednak gotówki i posługuje się jedynie kartami, czy płaci za pomocą swojego smartfona. Niemniej portfel nie wychodzi z użycia i nadal stanowi ważną część używanych przez ludzi akcesoriów.

Są jednak rzeczy, których do portfela nie należy wkładać również dla własnego bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy ich krótki przegląd.

Pieniądze czy paragony mogą być źródłem problemu

Niektóre osoby noszą w jednym portfelu całe swoje pieniądze, szczególnie jeśli zarabiają w gotówce. Nigdy nie podążaj ich śladem! W takiej sytuacji utrata portfela wiąże się z utratą całych środków do życia.

Złodziej, czy nieuczciwy znalazca rzadko kiedy zainteresuje się zdjęciem dziewczyny, chłopaka lub babci. Może nawet nie pokusić się o kartę płatniczą, ale gotówkę weźmie zawsze. Trzeba przyznać, że istnieje spora różnica między utratą kilkudziesięciu złotych, które możemy równie dobrze wydać na zabawę w barze, a pożegnaniem się z kilkoma tysiącami.

Niebezpieczne mogą być również paragony i kwity bankowe. Zawierają one informacje na temat osoby, której je wystawiono. Mogą posłużyć do oszustwa polegającego na wyłudzaniu za ich pomocą np. podatku VAT.

Kieszeń portfela to nie najlepsze miejsce dla prezerwatyw

Całą zawartość portfela należy chronić niezależnie od tego, czy będą karty płatnicze, legitymacje czy prawo jazdy. Szczególnie przydatne dla bandytów może być jednak karta ubezpieczenia i dowód osobisty. Za ich pomocą będą mogli już wziąć kredyt, czy nawet podjąć pracę.

Są jednak takie rzeczy, których pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać w portfelu. Są to np. prezerwatywy, które w wyniku tarcia, ciepła i twardych i ostrych przedmiotów takich jak klucze, mogą ulec zniszczeniu, a wtedy stracą swoją podstawową antykoncepcyjną funkcję. Innym przedmiotem będzie pamięć przenośna, która z racji swoich małych rozmiarów często ląduje obok kart i monet. Może ulec tak zniszczeniu, a zgubiona może posłużyć do nikczemnych celów znalazcom.

Pieniądze i portfel należy chronić przed zgubieniem np. trzymając go zawsze w jednej kieszeni, nie nosząc w nim zbyt wiele i starając się zawsze pamiętać, gdzie się znajduje. Należy pamiętać także o niebezpieczeństwie kradzieży ze strony kieszonkowców, którzy w mgnieniu oka potrafią zniszczyć komuś całe życie i bezszelestnie się oddalić.

źródło: pikio.pl