Wspierał Annę Przybylską w walce z chorobą. Był przy niej, gdy modliła się o siłę dla siebie i bliskich. Ksiądz Bernard Zieliński (79 l.) towarzyszył aktorce w najtrudniejszych dla niej chwilach. Teraz sam potrzebuje modlitw. Duchowny jest w bardzo złym stanie zdrowia. Przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Ksiądz Bernard Zieliński w złym stanie zdrowia. To on wspierał Annę Przybylską

Ksiądz Bernard Zieliński urodził się 30 marca 1940 r. w Brusach. 24 lata później przyjął święcenia kapłańskie. Był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrzeszczu, proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Różynach, a od 1 kwietnia 1985 r. do 12 kwietnia 2015 r. proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie.

„Przyjeżdżała na rowerze”

– Anię poznałem przez jej ojca, zdawałem z nim maturę. Po latach znowu zapukała do moich drzwi… – wspominał w rozmowie z Faktem. – Najpierw przyjechała z rodziną, później odwiedzała mnie sama. Najczęściej przyjeżdżała do mnie na rowerze. Dużo rozmawialiśmy o sensie życia i śmierci – mówił.

Ksiądz Bernard Zieliński był przy aktorce w najtrudniejszych dla niej chwilach. Wspierał ją modlitwą i dobrym słowem. Towarzyszył jej w walce z rakiem trzustki. Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni.

Prosimy o modlitwę”

Duchowny, który zawsze służył pomocą teraz sam potrzebuje wsparcia. Od 2 listopada 2016 roku przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej na ul. Fromborskiej w Gdańsku Przymorzu. Jest w bardzo złym stanie zdrowia. – Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Bernarda – czytamy na stronie parafii św. Antoniego Padewskiego.

Wspierał Annę Przybylską w walce z chorobą. Był przy niej, gdy modliła się o siłę dla siebie i bliskich

Ksiądz Bernard Zieliński (79 l.) towarzyszył aktorce w najtrudniejszych dla niej chwilach

Teraz sam potrzebuje modlitw. Duchowny jest w bardzo złym stanie zdrowia. Przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Anna Przybylska walczyła z rakiem trzustki. Zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni

źródło: fakt.pl