Wraca wielka gwiazda disco polo. Zniknęła, bo choroba przykuła ją do łóżka

Disco polo często gości w domach wielu Polaków podczas przeróżnych imprez, a największe hity muzyki tego gatunku są wielbione przez rzesze fanów. Nie inaczej było z zespołem, którego gwiazda po wielu latach wraca do aktywnego tworzenia muzyki. Po pewnym czasie udało jej się powrócić do pełni sił po wygraniu z poważną chorobą.

Disco polo ma wielu fanów, ale i przeciwników. Ci drudzy często twierdzą, że jest to muzyka skierowana do prostych odbiorców, jednak podczas imprez także oni poddają się chwytliwym rytmom. W latach 90. w Polsce sławny stał się jeden z zespołów, którego wielki hit znało wielu słuchaczy. Straszne wydarzenia sprawiły, że musiał on jednak zniknąć ze sceny i wycofać się z życia publicznego. Jest to problem znany nie tylko największym gwiazdom, ale większości Polaków. Pozostaje jedynie cieszyć się, że tym razem skończyło się happy endem.

Chodzi o zespół Tia Maria, który w latach 90. stał się niezwykle popularny dzięki piosence „Słoneczne reggae”. Piosenka miała swoją premierę w 1996 roku i została bardzo dobrze odebrana przez rzesze Polaków. Pomimo przyzwoitych recenzji dwóch pierwszych płyt formacji, jej sława nie potrwała zbyt długo. Już w 2002 roku zespół zakończył działalność, a jego fani nie mogli liczyć na kolejne koncerty i nowe utwory. Do niedawna przyczyna zniknięcia muzyków ze sceny nie była znana.

Zespół disco polo wznowi powraca

Ostatnio poznaliśmy powód, przez który Tia Maria zmuszona była zakończyć występy na scenie. Wszystko przez chorobę, przez którą cierpiała wokalistka i jednocześnie liderka zespołu, Agnieszka Andrzejewska. Dopiero niedawno okazało się, że kobieta chorowała na depresję, co nie pozwalało jej na kolejne występy przed fanami. Właśnie przez nią koncerty stały się niemożliwe, a sama kobieta wymagała pomocy specjalisty. Gwiazda przyznaje, że nie mogła nawet wychodzić z domu, życie całkowicie przestało ją cieszyć, a cały wolny czas spędzała przykuta do łóżka.

Na szczęście terapia została przeprowadzona skutecznie. W 2007 roku ukazał się nowy album piosenkarki, która wróciła do tworzenia disco polo. Na scenie występuje pod nowym pseudonimem „La Tija”. W minionym roku ukazał się teledysk do jej nowej piosenki „Mój super boy”, zaplanowano także koncerty wokalistki. Wygląda na to, że po depresji nie ma już śladu, a gwiazda może cieszyć się pełnią zdrowia i dalej dzielić się z sympatykami swoimi utworami.

Agnieszka Andrzejewska była członkinią zespołu Tia Maria w latach 1995-2002. Stworzyła razem z nim wiele hitów, takich jak „Słonecznie reggae”, „Hymn młodości” czy „Mama”. W kolejnych latach formacja tworzyła również muzykę skierowaną do najmłodszych odbiorców. Po pokonaniu choroby Andrzejewska wróciła na scenę dopiero w 2007 roku, występując już pod własnym nazwiskiem. Od roku 2010 przyjęła pseudonim La Tija i od tego czasu działa pod tą nazwą.

Agnieszka Andrzejewska

źródło: pikio.pl