Wojciech Sumliński przyleciał w piątek do Londynu na promocję swojej najnowszej książki „To tylko mafia”. Został zatrzymany na lotnisku i przesłuchany. Po kilku godzinach został wpuszczony na teren Wielkiej Brytanii.

„Potraktowano mnie jak pospolitego PRZESTĘPCĘ! Już na początku zapytali, czy mam przy sobie KSIĄŻKĘ O MAFII, czy będę o niej mówił, wmawiając, że zawarte są w niej treści „EKSTREMISTYCZNE”! Przede zaś wszystkim – ‚oskarżano’ o poglądy PRAWICOWE, jak gdyby stanowiło to przestępstwo” – napisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Sumliński (zachowano oryginalną pisownię).

„Ponad 30 razy zadawano pytania ‚CZY JEST PAN PRAWICOWCEM’ – różnie to pytanie ujmując, próbujac wmówić, że są to poglądy w Wielkiej Brytanii niepożądane!” – relacjonuje Sumliński.

Wojciech Sumliński sprzed chwili z lotniska LONDYN LUTON:"Potraktowano mnie jak pospolitego PRZESTĘPCĘ! Już na…

Gepostet von Wojciech Sumliński am Freitag, 11. Mai 2018

„Podobnie wypowiadano się też o wydanej niedawno książce TO TYLKO MAFIA, dopytując, czy to własnie jej promocja jest celem podróży. Jeden z Funkcjonariuszy wskazał, że otrzymano w jej sprawie KILKA OSTRZEGAWCZYCH TELEFONÓW Z POLSKI. Pytanie – kto dzwonił?” – pisze dziennikarz.

Jak relacjonował w rozmowie z Marcinem Rolą, po czterech godzinach został wpuszczony na teren Wielkiej Brytanii. Na spotkanie z czytelnikami już jednak nie zdążył.

Z relacji Sumlińskiego i mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris wynika, że szybko zareagowała polska placówka dyplomatyczna w Wielkiej Brytanii.

Wojciech Sumliński to prawicowy dziennikarz, autor wielu książek o związkach służb specjalnych i polityki, m.in. „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”, „Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego” czy „Czego nie powie Masa o polskiej mafii”. Teraz pojechał do Londynu promować swoją nową publikację pt. „To tylko mafia”.