Weronika Rosati odpowiada Ilonie Łepkowskiej: Skąd pani wie, co się działo w moim domu?

Ilona Łepkowska (64 l.) uznała oświadczenie byłego partnera Rosati za „wiarygodne”, co bardzo nie spodobało się aktorce. Na swoim Instagramie Weronika (35 l.) postanowiła skomentować słowa scenarzystki.

Weronika Rosati i Ilona Łepkowska

Wywiad Weroniki Rosati dla „Wysokich Obcasów” odbił się szerokim echem w mediach. Aktorka wyjawiła w nim, że doświadczyła przemocy ze strony swojego partnera – ortopedy gwiazd Roberta Śmigielskiego. Sam zainteresowany wszystkiemu zaprzeczył w wydanym oświadczeniu. Wyznał ponadto, że po rozstaniu Weronika utrudnia mu kontakty z córką.

Aktorka otrzymała wiele wsparcia od internautów, ale i gwiazd, m.in. Agnieszki Holland, Edyty Górniak, Joanny Kulig, Ewy Chodakowskiej, Natalii Siwiec, Anny Lewandowskiej i wielu innych.

Znaleźli się i tacy, którzy stanęli po stronie lekarza. Żona Daniela Olbrychskiego Krystyna Demska-Olbrychska i była żona Jarka Jakimowicza Joanna Sarapata zarzuciły Rosati kłamstwo. Ilona Łepkowska z kolei wypowiedziała się bardziej neutralnie, uznając słowa Śmigielskiego za „wiarygodne” i chwaląc za szczegółowość w opisaniu wspólnej historii oraz spokojny i wyważony ton oświadczenia.

Takich słów Weronika Rosati nie mogła przeboleć i wydała emocjonalne oświadczenie, w którym napisała, że taki, a nie inny komentarz Łepkowskiej wynika z faktu, że pisze ona scenariusz inspirowany życiem Śmigielskiego, ponadto nie przepada za Magdą Środą, która to przeprowadziła z nią wywiad.

„Skąd pani wie, co się działo w moim domu? Skąd pani ma pewność, że mówię nieprawdę, nie znając mnie, ani mojego związku? Czy może pokrzyżowałam pani plany filmowe, bo pisała pani scenariusz inspirowany życiem pana Śmigielskiego, który od lat pani próbuje zrealizować? Czy po prostu pani, jako jego stała pacjentka, ślepo wierzy w jego niewinność? A może chodzi też o pani polemikę z Magdą Środą, która panią parokrotnie skrytykowała?” – pyta Rosati.

 

View this post on Instagram

 

pani Ilona Lebkowska napisała komentarz do mojego wywiadu do @wysokieobcasy.pl @gazeta_wyborcza . pani Ilono – nigdy w życiu pani nie była w naszym domu, w ciągu paru ostatnich lat rozmawiałam z panią raz i zamieniliśmy pare zdań w tym pamietam pani jakiś kąśliwy komentarz. Skąd pani wie co się działo w moim domu? Skąd pani ma pewność ze mówię nie prawdę nie znając mnie ani mojego związku? Czy może pokrzyżowałam pani plany filmowe bo pisała pani scenariusz inspirowany życiem pana Smigielskiego który od lat pani próbuje zrealizować? Czy po prostu pani jako jego stała pacjentka ślepo wierzy w jego niewinność? A może chodzi też o pani polemikę z Magda Środa która panią parokrotnie skrytykowała? Mówi pani ze nie nadaje się na ikonę matek Polek. Pani Ilono a kim innym ja jestem jak nie matka i nie Polka? Nie, nie próbuje być ikona matek polek ale próbuje walczyć ze stereotypami i z takimi osobami jak pani przez ktore kobiety boja się mówić o swoich krzywdach i o przemocy ze strachu ze im się nie tylko nie uwierzy ale ze będą zaatakowane tak jak pani atakuje mnie. Dołączyła pani do grona kilku pań w tym tez pani Olbrychskiej i Sarapaty które od lat czerpią korzyści z darmowych wizyt lekarskich i przyjaźni z Robertem, żadna z was nie była przyjaciółka domu ani moja znacie mnie z gazet i conajwyżej z opowiadań drugiej strony. Żadna z was tez nie próbowała ze mną się skontaktować wiedząc ze moja rodzina, rodzina małego paromiesiecznego dziecka się rozpadała. Zarzucacie mi kłamstwo. A ja wam zarzucam nie tylko kłamstwo, ale tez hipokryzje, brak solidarności kobiecej, kolesiostwo, interesowność i ignorancję. Pani Olbrychska jest pozwana za naruszenie dóbr osobistych, nie jestem w stanie zliczyć kłamstw w jej postach ale jestem w stanie zliczyć zaoszczędzone tysiące złotych na zniżkach na operacjach, rehabilitacji i wizytach Daniela i innych. Mam nadzieje ze przegrana pani Olbrychskiej która widziałam może pare razy w życiu za proces będzie szybko zasadzona- przeznaczam ja na dom samotnej matki. #stopnienawiści #stopprzemocy #solidarnosckobiet #metoo nie zatrzymacie mnie przed walka o te kobiety które się boja mówić o swojej krzywdzie. Walczymy dalej @wysokieobcasy.pl

A post shared by Weronika Rosati (@weronikarosati) on

Dalej zarzuca Łepkowskiej, że od lat – podobnie jak Demska-Olbrychska i Sarapata – „czerpie korzyści z darmowych wizyt lekarskich i przyjaźni”.

„Dołączyła pani do grona kilku pań, w tym też pani Olbrychskiej i Sarapaty, które od lat czerpią korzyści z darmowych wizyt lekarskich i przyjaźni z Robertem, żadna z was nie była przyjaciółką domu, ani moją, znacie mnie z gazet i co najwyżej z opowiadań drugiej strony.

Żadna z was też nie próbowała ze mną się skontaktować, wiedząc, że moja rodzina, rodzina małego paromiesięcznego dziecka, się rozpadała” – czytamy.

Na koniec Weronika przypomina, że pozwała już Demską-Olbrychską za poprzedni wpis – pieniądze z wygranej rozprawy planuje przeznaczyć na dom samotnej matki.

„Zarzucacie mi kłamstwo. A ja wam zarzucam nie tylko kłamstwo, ale też hipokryzję, brak solidarności kobiecej, kolesiostwo, interesowność i ignorancję. Pani Olbrychska jest pozwana za naruszenie dóbr osobistych, nie jestem w stanie zliczyć kłamstw w jej postach, ale jestem w stanie zliczyć zaoszczędzone tysiące złotych na zniżkach na operacjach, rehabilitacji i wizytach Daniela i innych. Mam nadzieję, że przegrana pani Olbrychskiej, którą widziałam może parę razy w życiu, za proces będzie szybko zasądzona – przeznaczam ją na dom samotnej matki” – kończy Rosati.

Weronika Rosati

Ilona Łepkowska

 

View this post on Instagram

 

Miłego weekendu 💕

A post shared by Weronika Rosati (@weronikarosati) on

 

View this post on Instagram

 

W końcu spokojny domowy poranek – dzis mam prawie wolny dzień i nic nie przebije pysznej kawki i zabawy z Eli 💕

A post shared by Weronika Rosati (@weronikarosati) on

źródło: pomponik.pl