Choć aktorka byłą gwiazdą wielu produkcji filmowych i telewizyjnych, największe emocje wzbudzała nie jej kariera, a… waga! Wieloletnią walkę z nadprogramowymi kilogramami okupiła depresją i kolejnymi rozstaniami.

Pierwszego męża – dalekiego kuzyna Boba Alleya – Kirstie poznała na studiach weterynaryjnych w Kansas. W 1970 r. 19-letnia Kirstie i Bob pobrali się. Po kilku latach rzuciła dalszą naukę i z mężem wyjechała do Kalifornii. Tu znalazła nowe hobby – architekturę wnętrz oraz… kokainę. Wyjazd okazał się zgubny dla związku Alley. W 1977 r., po siedmiu latach małżeństwa, Kirstie i Bob rozwiedli się, a Alley zamieszkała z Jake’em, kolegą z planu „E.T.”. Niebawem przenieśli się do Los Angeles. Romans nie przetrwał jednak próby czasu, a w życiu Kirstie pojawił się inny ważny element – scjentologia.

1

– To cud. Po jednej sesji Narconon nigdy więcej nie tknęłam kokainy. Po uwolnieniu się od narkotyków postanowiłam zostać aktorką – powiedziała „People”. W 1982 r. zadebiutowała w filmie „Star Trek II: Gniew Khana”. Na małym ekranie zagościła rok później w sitcomie „Masquerade”. W tym samym roku pojawił się u jej boku aktor Parker Stevenson. Pobrali się 22 grudnia 1983 r. Dwa lata później razem zagrali (dzięki ingerencji Kirstie) w hitowym miniserialu „Północ-Południe”. Lecz to nie mąż, a serialowy partner – Patrick Swayze – powodował, że miękły jej kolana.

– Dla niego byłam skłonna zakończyć swoje małżeństwo, ale nie chciałam rozbijać jego – wyznała Barbarze Walters w 2012 r. W 1987 r. dołączyła do obsady sitcomu „Zdrówko”. Widzowie natychmiast ją pokochali. – Kiedy byliśmy na ekranie, w powietrzu unosił się seks. Iskry latały – tłumaczył popularność Alley jej ekranowy partner Ted Danson, z którym grała do końca serialu (1993 r.).

Bawiła widzów na małym i dużym ekranie – pod koniec lat 80. kasowym hitem okazała się trylogia „I kto to mówi”. Grała w niej u boku Johna Travolty, którego nazywa „miłością życia”. – Byłam gotowa wszystko rzucić, wyjść za mąż i być z nim do końca naszych dni – napisała w książce „The Art of Men”.

2

Poza kamerami u boku Alley wiernie trwał Parker, jednak para nie miała dzieci. Po zakończeniu „Zdrówka” Kirstie postanowiła poddać się kuracji hormonalnej, której skutki szybko zaczęły być widoczne w postaci wahania wagi. W 1992 r. 41-letnia Kirstie zaszła w ciążę. Niestety, radość przyszłych rodziców trwała krótko – aktorka poroniła. Na domiar złego wkrótce pojawiły się objawy menopauzy. – To był prawdziwy hormonalny rollercoaster. Moje ciało zaczęło puchnąć – wyznała w ABC. Marzenie o posiadaniu dzieci runęło jak domek z kart. Pozostały zbędne kilogramy. Alley i Stevenson zdecydowali się na adopcję. Wkrótce w ich domu pojawił się William True (1992 r.), a dwa lata później Lillie Price. Jednak dzieci nie scaliły rozpadającego się związku. Parker i Kirstie zaczęli się od siebie oddalać.

3

– Im więcej kilogramów, tym mniej miłości. Nie kochaliśmy się blisko cztery lata – mówiła po rozstaniu w 1996 r. Po rocznej walce sąd orzekł rozwód, każąc Alley wypłacić byłemu mężowi 6 mln dol. Podzielono nieruchomości, a opiekę nad dziećmi powierzono Parkerowi.

– Nie jesteśmy przyjaciółmi. Nigdy się nie rozumieliśmy – wyznał po rozwodzie Parker. Na otarcie łez Kirstie rzuciła się w ramiona nowego chłopaka Jamesa Wildera, z którym grała w filmie „Nevada” i sitcomie „Sekrety Weroniki”. Serial i związek trwały do 2000 r. Po tym okresie Alley zniknęła z ekranu, a media regularnie donosiły o jej tyciu.

4

– Cztery lata temu chciałam być najlepszą matką na świecie. Jednak stałam się leniwa. Zrezygnowałam z pracy. Zajadałam stres – wyznała w 2004 r. z okazji premiery sitcomu „Fat Actress”. Najgorzej było w 2009 r. Wówczas wskazówka na wadze Alley zatrzymała się przy blisko 110 kg.

– Od ponad dekady przybieram na wadze, ale niedawno uświadomiłam sobie, że moje ciało zmieniło się w straszny i dziwny sposób. Nie chcę litości. Sama sobie zafundowałam taki los. Nikt nie przywiązywał mnie do siedzenia i nie tuczył. Jadłam, bo chciałam – mówiła w programie „Dr Oz”.

Wzięła się za siebie. Rok później chwaliła się szczuplejszą sylwetką – zrzuciła prawie 50 kg! – Wreszcie czuję się normalnie i wracam do show-biznesu – cieszyła się w 2011 r., promując swój udział w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami” oraz zachwalając „cudowną” kurację, dzięki której osiągnęła tak imponujący wynik.

W tym czasie u jej boku na krótko pojawił się 21-letni hip- -hopowiec Shancie Boyd. Miłość skończyła się, gdy aktorka odkryła, że jej nowy ukochany nadal mieszka u mamusi. W 2012 r. sprawy Kirstie trafiły na wokandę sądową – słynna dietetyczka oskarżyła ją o oszustwo i zarzuciła, że promowany przez aktorkę program odchudzający jest nieskuteczny, a co gorsza szkodliwy dla zdrowia. Sąd przyznał rację oskarżycielce. – Ludzie zaufali Kirstie Alley, a ona ich oszukała – mówił sędzia w uzasadnieniu wyroku. Kazał aktorce wypłacić odszkodowanie w wysokości 130 tys. dolarów. Media natychmiast obiegła plotka, że wygląd gwiazdy to zasługa… operacji zmniejszenia żołądka i liposukcji.

5

Co dzieje się z gwiazdą dziś? Ostatni raz na ekranie oglądaliśmy ją w 2016 roku w „Królowych krzyku”. Jej waga znów poszybowała w górę. Rzadko pojawia się w mediach. Najświeższe zdjęcia gwiazdy pochodzą z września 2018 roku z prezentacji programu „Celebrity Big Brother”.

6

źródło: interia.pl