Ważna decyzja ws. zdrowia Kaczyńskiego. Polityk PiS zdradza szczegóły

Jarosław Kaczyński do ostatniej chwili się wahał, ale w końcu podjął decyzję o operacji. Ma się ona odbyć wkrótce. Póki co, lekarze robią co mogą, aby ulżyć mu w bólu.

Stan zdrowia prezesa PiS jest obiektem zainteresowania opinii publicznej od wielu dni. Kaczyński od czwartku leży w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Przyczyną pobytu w szpitalu jest choroba kolana. Ostatnio ból stał się na tyle uciążliwy, że polityk musiał poruszać się o kulach.

Decyzja jest podjęta

Do najnowszych informacji ws. stanu zdrowia prezesa dotarł „Super Express”. – Kaczyński ma stan zapalny kolana, a lekarze robią co mogą, aby ulżyć mu w bólu. – Na szczęście decyzja co do operacji jest podjęta, ale na razie zabiegu nie będzie. Prezes najpewniej wyjdzie ze szpitala w ciągu kilku dni – zdradził w rozmowie z dziennikiem „ważny polityk PiS”.

Nieoficjalnie wiadomo, ze Kaczyński do ostatniej chwili się wahał, ale w końcu podjął decyzję o zabiegu, który ma się odbyć wkrótce. – To jest kwestia tygodni. Pan prezes musi być w pełni sprawny na jesienne wybory samorządowe – dodał polityk z otoczenia Kaczyńskiego.

– Ostatnio (Kaczyński) czuje się już lepiej psychicznie, choć martwi się, że zabieg może się nie powieść… – czytamy. Po operacji, prezesa będzie czekać kilkutygodniowa rehabilitacja.

Prezes odbiera dziesiątki telefonów

Stan zdrowia nie przeszkadza Kaczyńskiemu w sprawowaniu pieczy nad swoim obozem politycznym. – Prezes lubi wiedzieć wszystko z pierwszej ręki, co się dzieje w polityce. Ciągle jest w kontakcie z szefem rządu – zapewnił w rozmowie z „SE” jeden z ważnych posłów Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że prezes codziennie odbiera dziesiątki telefonów.

O tym, że w szpitalnej sali drzwi się nie zamykają, pisaliśmy w WP już w czwartek. Tego dnia Kaczyńskiego w szpitalu odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Jak donosi „SE”, tuż po nim u prezesa pojawił się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W poprzednich dniach Kaczyńskiego odwiedzili wicepremier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i prezydent Andrzej Duda.