Za pośrednictwem swojej fundacji All Within My Hand grupa Metallica przekazała Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci ponad 222 tys. zł. Muzycy wręczyli czek przed swoim koncertem na PGE Narodowym w stolicy.

Przypomnijmy, że europejska część trasy koncertowej „Worldwired Tour 2019” potrwa do listopada. W jej ramach Metallica w środę 21 sierpnia zaprezentowała się na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym w Warszawie.

W stolicy Metallikę poprzedzali Szwedzi z Ghost oraz norweska Bokassa.

Za pośrednictwem swojej fundacji All Within My Hand amerykańska legenda thrash metalu od dłuższego czasu wspiera różne lokalne organizacje charytatywne – podczas poprzedniego koncertu w Polsce (28 kwietnia 2018 w Tauron Arenie Kraków) czek na 80 tys. zł trafił do Banków Żywności w Polsce.

Tym razem przed koncertem w Warszawie muzycy spotkali się z przedstawicielami Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, by wręczyć im czek na ponad 222 tys. zł.

„Każdy z naszych polskich fanów, który kupił bilet na warszawski koncert pomógł Metallice zebrać pieniądze na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, która zajmuje się wspieraniem dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych i ich rodzin podczas walki z rakiem” – podkreślają Amerykanie.

źródło: muzyka.interia.pl