Lech Wałęsa nagle znalazł się w szpitalu. Fani prezydenta bardzo martwią się o jego zdrowie, ponieważ ma już swoje lata. Musiano go naprawdę pilnie operować, by nie pogorszył się jego stan. Ludzie zamarli, kiedy się o tym dowiedzieli.

Lech Wałęsa jest ikoną walki o niepodległość Polski w latach PRL. Kiedy mówi się o naszym kraju za granicą, to pierwsze osoby, jakie ludzie mają na myśli, to Jan Paweł 2 oraz nasz były prezydent. Nic więc dziwnego, że wiele osób martwi się o jego zdrowie.

Wałęsa ma już 75 wiosen. Od lat zajmuje się polityką i nawet, po zakończonej prezydenturze, pozostaje aktywy. Ostatnio zajmuje się usilną walką z Jarosławem Kaczyńskim oraz jego partią. Wciąż jest oskarżany o to, że był jednym ze współpracowników SB pod pseudonimem „Bolek”. On jednak odpiera te zarzuty i nie poddaje się.

Niestety, mając tyle lat i walk politycznych za sobą, zdrowie może nie dopisywać. Życie rządzi się swoimi prawami, a choroby w pewnym wieku są nieuniknione. Nawet tak dobrze trzymający się Lech Wałęsa musi coraz bardziej dbać o siebie, aby móc spełniać oczekiwania jego fanów.

Niedawno na swoim Twitterze zamieścił dramatyczny wpis. Napisał, że musi iść do szpitala, by ratować swój wzrok. Ci, który są spostrzegawczy, na pewno dostrzegli, że Lech Wałęsa bardzo często chodzi w okularach o pomarańczowych szkłach. Nikt nie chciał jednak zdradzić, o co chodzi i dlaczego trzeba tak pilnie operować byłego prezydenta.

Lech Wałęsa uspokaja fanów

Wałęsa starał się uspokoić zaniepokojonych fanów. Ci bardzo często pod zdjęciem wypytywali, co z nim i jak się czuje, przebywając na oddziale. Jak się okazuje, całe szczęście operacja się udała:

– Nie martwcie się o mnie, bo zdrówko jest w porządku. Muszą mi zrobić szereg kompleksowych, specjalistycznych badań (…) Nie mogę tu być ani w garniturze ani w koszulce z „Konstytucją” (…) Moje zdrowie nie jest jak u niektórych „tajemnicą państwową”. Kiedy widzę, jak niszczą i dewastują Polskę to można się wkurzyć – pisał prezydent.

Dalej jednak nie wiadomo, z jakiej to przyczyny tak szybko musiał być operowany. Przypuszcza się, że mogła to być zaćma albo zmętnienie soczewki oka. Są to częste przypadki, szczególnie u osób w takim wieku jak Wałęsa.

źródło:pikio.pl