26 września były prezydent i były premier mają stanąć twarzą w twarz w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego, których miał dopuścić się Lech Wałęsa. Jednak, jak donosi na portalu społecznościowym legendarny przywódca „Solidarności”, prezes PiS złożył zwolnienie lekarskie.

„Panie Kaczyński. Pozwał mnie Pan a boi się Pan stawić w sądzie. Przysłał Pan zwolnienie, że ze względu na stan zdrowia nie może Pan podróżować, a jeździ po Polsce i wczoraj w Gdańsku mówił bzdury. Bądź Pan poważny” – napisał były prezydent na Twitterze.

Odniósł się w ten sposób do m.in. wczorajszego wystąpienia prezesa PiS w Gdańsku. – Chcemy prawdziwej Rzeczypospolitej, rzeczy wspólnej, rzeczy dla Polaków. Temu mają służyć także i te wybory, które przed nami. Bo Rzeczpospolita to ta wielka ojczyzna, wobec której musimy być lojalni, ale także to te mniejsze ojczyzny. To poszczególne ziemie polskie, gminy, miasta. To wszystko, łącznie jest Rzeczypospolita i nie ma Rzeczypospolitej bez samorządu – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS domaga się od Lecha Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cel społeczny za wpisy byłego prezydenta na Facebooku. Chodzi m.in. o zarzut, że „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”.

Lech Wałęsa na pytanie, czy przeprosi prezesa Kaczyńskiego odpowiedział, że nie ma takiego zamiaru. „Niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Kto ma rację, rozstrzygnie gdański sąd” – napisał na Facebooku.

Źródło: fakt.pl