„Wakacyjny strajk” 13-latki przed Sejmem. Ma ambitny plan wobec swojego strajku

Nastolatka postanowiła walczyć w dobrej wierze i nie zwracać uwagi na opinię innych. Choć ma dopiero 13 lat wie, że może wiele zdziałać i zamierza to wykorzystać. Ma ambitny plan wobec swojego strajku i chce go skrupulatnie realizować.

Nastolatka zdecydowała się pokazać polskiemu społeczeństwu, jak ważna jest walka o środowisko, w którym żyjemy. Jak się okazuje, Inga już jakiś czas temu dokładnie zaplanowała przebieg swojego strajku. 13-latka wierzy, że dzięki wytrwałości w swoich postanowieniach może wiele osiągnąć i jej działanie przyniesie pożądany efekt.

Nastolatka rozpoczęła wakacyjny strajk

Inga Zasowska ma dopiero 13 lat, jednak nie zamierza tracić czasu i już rozpoczęła walkę o lepszą przyszłość dla naszej planety. Jak możemy się dowiedzieć, dziewczynka z niezwykłą dokładnością zaplanowała, jak będzie wyglądaj jej strajk. W każdy piątek, Inga ma zamiar pojawiać się pod Sejmem z transparentem, na którym widnieje wyraźny napis „Wakacyjny strajk klimatyczny”. 13-latka chce w ten sposób zwrócić uwagę polskiego społeczeństwa i rządu na to, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Okazuje się, że Inga zainspirowała się starszą od niej o 3 lata Szwedką, która w ubiegłym roku rozpoczęła podobny protest. O Grecie Thunberg zrobiło się wówczas naprawdę bardzo głośno i niemalże od razu można było zauważyć, że jej strajk zaczął przynosić upragnione efekty. 13-latka ma nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie i Polacy w końcu przejrzą na oczy.

Pierwsze wsparcie i słowa podziękowania
Nastolatka postanowiła pochwalić się całą akcją w mediach społecznościowych i przy okazji zachęcić innych do wspólnej manifestacji.

– Pierwszy dzień Wakacyjnego Strajku Klimatycznego. Będę kontynuować strajk w piątki do końca lipca. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają. Zachęcam do przyłączenia się – napisała na swoim Facebooku.

Obserwując media z łatwością można zaważyć, że Indze już udało się zjednać prawdziwą rzeszę zwolenników swojej akcji, którzy popierają poczynania dziewczynki. Co więcej, wiele osób deklaruje zmianę codziennych nawyków w trosce o środowisko naturalne.

źródło: pikio.pl