Zygmunt Chajzer, podobnie jak syn Filip, jest zaangażowany w akcje charytatywne. Okazało się, że od roku wspiera dzieci, które straciły rodziców w wypadku samochodowym.

Dawny prowadzący teleturnieju „Idź na całość!” niedawno założył konto na Instagramie. „Mr. Ziggi” dzieli się na nim zdjęciami ze swojej aktywności, nie tylko zawodowej.

Ostatnia fotografia ukazuje 4 dzieci z wyprawkami szkolnymi. Sprawę wyjaśnił na swoim profilu Filip Chajzer.

„Mój szanowny tata od roku opiekuje się czwórką dzieci, które straciły rodziców w wypadku samochodowym w okolicy Otwocka. Zaangażował się totalnie, codziennie walczy o uśmiech tych wspaniałych dzieciaków, taki przyszyty dziadek” – napisał.

https://www.instagram.com/p/B2KQj6YoGQV/

Charytatywna działalność Zygmunta Chajzera wzbudziła podziw fanów. „Brawa dla przyszywanego dziadka”, „Tę dobroć macie chyba w genach zapisaną. Jestem pod wrażeniem” i „Oby to dobro powróciło do Was ze zdwojoną siłą” – pisali internauci.

Jednak dziennikarzowi pewien problem nie daje spokoju. Sieroty mieszkają z babcią na powierzchni 16m2. Wnioskują o przydział większego mieszkania komunalnego. Według doniesień urzędników dopiero w 2020 r. zostaną wpisani na listę oczekujących na lokum.

Chajzerowie liczą na to, że nagłośnienie sprawy skróci dramat podopiecznych Zygmunta. Fani zaangażowali się w pomoc, proponując różne rozwiązania np. zbiórkę pieniężną.

źródło: gwiazdy.wp.pl