Uwielbiana bohaterka „Rodziny zastępczej” powraca. Grała Alutkę w „Rodzinie zastępczej”. Jak potoczyła się kariera gwiazdy po zakończeniu emisji kultowej produkcji?

Joanna Trzepiecińska podbiła serca Polaków dzięki roli Alutki w serialu ‚Rodzina zastępcza’. Aktorka jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu, choć wciąż spełnia się aktorsko – jest związana z kilkoma teatrami warszawskimi. Teraz jednak powróciła i to w wielkim stylu. Do tego niemal wcale się nie zmieniła. Zobaczcie sami.

Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Aktorka ostatnio nie gra dużych ról w serialach czy filmach. Na przestrzeni ostatnich lat gościnnie pojawiła się jedynie w pojedynczych odcinkach takich produkcji, jak: „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”.

Teraz jednak 53-letnia aktorka powróciła na salony. 24 maja artystka pojawiła się bowiem na premierze spektaklu „Borys Godunow” w Teatrze Polskim. Na tę okazję Trzepiecińska wybrała czarną sukienkę z tiulowym wykończeniem oraz szerokim pasem w metalicznym odcieniu. Do tego welurowa marynarka i ciemna kopertówka.

Trzeba przyznać, że aktorka prezentowała się fantastycznie.

Rola Alutki w „Rodzinie zastępczej”
Joanna Trzepiecińśka sławę zyskała dzięki roli Alicji Kosoń w „Rodzinie zastępczej”. Choć od zakończenia emisji serialu minęło już 10 lat, Polacy doskonale pamiętają gadatliwą i roztrzepaną poetkę Alutkę.

Z sentymentem wspomina tę postać też sama artystka.

Zanim zagrałam Alutkę, nie powierzano mi ról komediowych, nie byłam postrzegana jako aktorka charakterystyczna. Mnie samą wtedy ta propozycja zaskoczyła, ale z ciekawością ją przyjęłam, a potem niezwykle polubiłam. To był wdzięczny materiał do grania, z talentem pisany. Mogłam w nim w dowcipny sposób żonglować zgromadzonymi dzięki teatrowi umiejętnościami. Bardzo dobrze wspominam tę pracę – przyznała w jednym z wywiadów.

Joanna Trzepiecińska w 1989 roku


Kariera aktorska Trzepiecińskiej rozpoczęła się jednak już w 1987 roku. To wtedy artystka zagrała w serialu „Rzeka kłamstwa”. Później pojawiła się w filmie „Dotknięci”. W 1989 roku zagrała w „Sztuce kochania” u boku Piotra Machalicy.

Trzepiecińska w latach 90. często występowała też w spektaklach telewizyjnych. Obecnie związana jest z kilkoma teatrami warszawskimi – gra m.in. w Teatrze Polskim.

Joanna Trzepiecińska w 2007 roku


Trzepiecińska cieszyła się popularnością również w 2007 roku, kiedy to pojawiła się w polsatowskim programie „Jak oni śpiewają”, gdzie zajęła szóste miejsce.

Joanna Trzepiecińska W 2008 roku


Joanna Trzepiecińska próbowała swoich sił również w dubbingu. Na tym polu także odniosła wielki sukces. Prawdziwą furorę zrobiła udzielając głosu rybce Dorry w animacjach „Gdzie jest Nemo?” oraz „Gdzie jest Dory?”, a także głównej bohaterce filmów o Bridget Jones.

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku


Joanna Trzepiecińska w 2009 roku wystąpiła w Opolu, gdzie zaprezentowała swój talent muzyczny.

Joanna Trzepiecińska w 2011 roku


W 2011 roku wzięła natomiast udział w koncercie piosenki Agnieszki Osieckiej.

Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku


Joanna Trzepiecińska prywatnie jest mamą 18-letniego Wiktora oraz 16-letniego Karola. Obaj synowie są owocem jej małżeństwa z Januszem Andermanem. Aktorka rozwiodła się jednak z pisarzem w 2009 roku.

źródło: plotek.pl