Uważajcie! Mieszkańcy tych województw powinni mieć się na baczności! IMGW ponownie wydał ostrzeżenia

Najnowsza prognoza pogody może wywoływać wśród mieszkańców kraju, iście skrajne emocje. Jak podają media, IMGW zdecydował się nawet wystosować ostrzeżenie drugiego stopnia dla aż sześciu województw. Mieszkańcy tych regionów powinni mieć się na baczności.

Prognoza pogody w ostatnich dniach zdaje się zdecydowanie odzwierciedlać najprawdziwsze lato. Z dnia na dzień temperatura wzrosła na tyle, że funkcjonowanie na świeżym powietrzu, przez znaczną część dnia stanowiła ogromny problem. Po kilku dniach nieprzerwanych upałów pojawiły się natomiast silne burze, które w niektórych miejscach przyniosły spore zniszczenia. Teraz, synoptycy informują o prognozach, które po raz kolejny mogą budzić negatywne emocje. Najwyraźniej sytuacja jest naprawdę poważna, bowiem IMGW wystosował ostrzeżenie dla niektórych województw.

Najnowsza prognoza pogody

Mimo minimalnego ochłodzenia, które pojawiło się w ostatnich dwóch dniach, nie pożegnaliśmy się jeszcze z upałami. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sytuacje znów zaczną się powtarzać, jednak tym razem o wiele bardziej poważne. Co więcej, synoptycy zwracają szczególną uwagę na województwa: lubelskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie i wydają dla nich ostrzeżenie drugiego stopnia. To właśnie w tych regionach, temperatura może być najwyższa.

Jak podają media, ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało skierowane do południowych części województw: podlaskiego, podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego. W tych miejscach choć temperatura może być nieco niższa, wciąż pozostanie uciążliwa. IMGW alarmuje, by w najbliższych dniach zachować szczególną ostrożność, bowiem upały mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia.

źródło: pikio.pl