Polacy szybko przyzwyczaili się do popularnego programu socjalnego, który wprowadził PiS. Dziś nie wyobrażają sobie bez tych pieniędzy życia. Tymczasem – jak informuje „Super Express – wypłaty 500+ mogą być zagrożone. Dlaczego?

Do tej pory świadczenia były raczej wypłacane terminowo – zauważa „SE”. Teraz jednak może się to zmienić. Wszystko przez… strajk urzędników pomocy społecznej.

Tysiące urzędników i pracowników pomocy społecznej, którzy przyjmują i rozpatrują wnioski o 500+, zapowiadają wielką akcję protestacyjną z powodu niskich płac. Zwracają uwagę, że niejednokrotnie pracują za pensję minimalną,

– Jesteśmy źle opłacani i jest nas za mało. Rząd wprowadza nowe programy a pieniądze, które idą na ich obsługę, nie trafiają do pracowników, lecz są przez gminy wykorzystywane na inne cele – oburza się w rozmowie z dziennikiem Paweł Maczyński z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

W piątek pod Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbędzie się manifestacja zdeterminowanych urzędników. Jeśli to nic nie da, to jeszcze tej jesieni czeka nas wielki, ogólnopolski strajk w ośrodkach pomocy społecznej w całym kraju. A to może opóźnić wypłaty świadczeń dla rodzin.

Źródło: Super Express