Nowotwór jest jedną z najpoważniejszych schorzeń, z jaką musi mierzyć się człowiek. Często nieuleczalne choroby powodowane są z pozoru błahymi działaniami i czynnikami. Lekarze ostrzegają, że jedna z ozdób na skórze, szczególnie popularna w lato, może prowadzić do zachorowania na raka.

Nowotwór może zostać wywołany przez bardzo wiele różnych czynników. Niektóre z pozoru błahe rzeczy czy działania zwiększają ryzyko zachorowania na poszczególne odmiany raka. Niewiele osób wie, że popularna letnia ozdoba na skórze może być bardzo niebezpieczna. Lekarze przestrzegają przed nią Polaków.

Nowotwór skóry wywołany przez popularną ozdobę

Nowotwór zwany czerniakiem jest jednym z najpopularniejszych odmian raka, które występują w Europie. Zwykle jego pojawienie się związane jest z nieodpowiedzialnym korzystaniem z promieni słonecznych i zbyt intensywnym opalaniem.

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się tak zwane tatuaże z opalenizny. Lekarze apelują, że ta ozdoba na skórze może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, których skutki mogą mieć wpływ na resztę życia człowieka.

Popularna ozdoba może być bardzo groźna dla zdrowia
Lato często jest czasem, w którym ludzie decydują się na różnego rodzaju szaleństwa. Nie każdy jednak jest w stanie zdobyć się na wykonanie sobie prawdziwego tatuażu na całe życie, dlatego właśnie w wakacje niesamowicie popularne są tatuaże z henny, a ostatnio także tatuaże z opalenizny.

Te ostatnie są bardzo proste w wykonaniu i nie wiążą się z żadnymi kosztami. Wystarczy mieć krem do opalania i szablon przedstawiający to, co chcielibyśmy mieć uwiecznione na naszym ciele. Efekt uzyskuje się poprzez nadmierne odsłonięcie określonych części ciała na działanie promieniowania słonecznego. Dzięki kontrastowi pomiędzy opaloną częścią ciała a resztą, tworzy się swojego rodzaju tatuaż z opalenizny.

Ludzie, którzy się na to decydują są zdania, że to niegroźna praktyka upiększająca, natomiast lekarze mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Dermatolodzy ostrzegają, że każde niezabezpieczone odsłonięcie gołego ciała na słońce może skutkować w najlepszym wypadku poparzeniem. W najgorszym zaś może prowadzić do zachorowania na czerniaka. Apelują, żeby ludzie nie poddawali się tej modzie i za każdym razem opalali się rozsądnie i przy użyciu odpowiedniego kremu z filtrem.

źródło: pikio.pl