Uwaga! Niewiele dzieli nas od rekordów. Temperatury najwyższe od niemal 200 lat. Wydano ostrzeżenia

Krzysztof Jackowski przewidywał niedawno, że w czerwcu w Polsce pojawią się afrykańskie upały i nie pomylił się. Wydano właśnie ostrzeżenia przed ekstremalnie wysokimi temperaturami.

Krzysztof Jackowski, słynny jasnowidz, na co dzień zajmuje się sprawami kryminalnymi. Czasem jednak decyduje się również zabrać głos w sprawach szczególnie nurtujących Polaków. W tym roku wielokrotnie ostrzegał przed zmianami temperatury i anomaliami, których od dłuższego już czasu doświadczamy. Teraz okazuje się, że jego wizja dotycząca szalenie upalnego lata również się sprawdzi – czekają nas rekordy, jakich nie było przez ostatnie 200 lat.

Krzysztof Jackowski przepowiedział ekstremalną pogodę

Jasnowidz z Człuchowa podkreślał jakiś czas temu, że lato będzie gorące, lecz pełne anomalii.

-Mówiłem, że w tamtym roku lato będzie długie i suche. Było takie. W tym roku będzie gorące, ale będzie sporo kataklizmów deszczowych, burzowych, wichurowych, ulewowych przeplatało się z tym gorącym latem – tak niedawno mówił jasnowidz.

Najgorsze prognozy miał na miesiąc czerwiec, bo według niego, to właśnie w tym miesiącu mają nadejść rekordowe upały, jakich dawno w Polsce nie widzieliśmy.

Według meteorologów powiew gorącego, afrykańskiego powietrza już niedługo wedrze się do Europy. Najpierw dotrze do Hiszpanii, przez południową Francję (25 czerwca), potem do Niemiec (26 czerwca), a kolejnego dnia do Polski. W niektórych województwach ekstremalna temperatura ma sięgnąć nawet 45 stopni. Jeśli tak się wydarzy, będzie to najwyższa odnotowana temperatura w Polsce od 1811 roku.

Temperatury najwyższe od niemal 200 lat
Sprawę komentują już eksperci z Polski.

-Taką właśnie temperaturę wyliczył dziś model ECMWF dla zachodniej Polski na czwartek 27.06. Tutaj jednak należy dobitnie zaznaczyć, że ten scenariusz pogodowy dotyczy samego końca horyzontu prognozy operacyjnej. Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że pogoda potoczy się nieco inaczej. Publikując ten post, chcemy jednak zwrócić uwagę na to, że taka wartość w ogóle pojawia się w prognozie – sam nie pamiętam takiego przypadku w prognozie ECMWF dla Polski. Po drugie – warto przyglądać się tym prognozom i w razie czego zawczasu się przygotować – pisze na swoim profilu MeteoGroup Polska.

Meteorolodzy w Polsce mają nadzieję, że wyliczenia temperatur są błędne i się nie sprawdzą. Podkreślają także, że nawet jeśli prognozy są prawdziwe, to przez najbliższe kolka dni jeszcze coś może się zmienić.

Niestety, nawet jeśli w Polsce nie padną rekordy to temperatury i tak będą bardzo wysokie, co odczujemy wszyscy. Eksperci zapowiadają, że fala upałów z początku czerwca to zaledwie preludium i przez całe lato możemy się spodziewać pogody dającej się we znaki. Od 19 czerwca będzie znowu coraz cieplej, a upały mogą się utrzymywać aż do sierpnia, szczególnie więc musimy dbać o swoje zdrowie oraz nawodnienie organizmu.

źródło: pikio.pl