GIS wycofał ze sprzedaży marynowany przysmak uwielbiany przez miliony osób. Wszystko przez jeden alergen, o którym zapomniał poinformować producent. Mógł tym zaszkodzić wielu osobom.

Alergen to prawdziwa zmora i największy wróg wszystkich alergików. To właśnie one są odpowiedzialne za reakcję naszego organizmu, chociaż w teorii dla ludzkiego ciała powinien być absolutnie obojętny. Mogą to być chociażby pyłki traw czy białko zawarte w ślinie kota lub psa. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jesteśmy uczuleni na sierść naszych pupili, a właśnie na jedno z białek w ich ślinie.

Problem się pojawia, kiedy występuje u nas alergia pokarmowa, ponieważ ta może przebiegać znacznie gwałtowniej i prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego, który jest realnym stanem zagrożenia życia. Niestety niektórzy producenci zapominają na swoich produktach ostrzec nas przed alergenami, które mogą się tam znajdować.

Silny alergen w popularnym produkcie
GIS wycofał właśnie ze sprzedaży marynowane pieczarki marki KRISTER. W tym wypadku nie chodzi o którąś z konkretnych partii czy też kończącą się datę przydatności do spożycia. Całę zamieszanie jest przez to, że producent na opakowaniu nie ostrzegł konsumentów o obecności bardzo silnego alergenu, jakim jest dwutlenek siarki.

Jest to niezwykle ważna informacja dla wielu klientów, ponieważ bez takiej wiedzy osoby uczulone na ten składnik mogą go spożyć, nawet o tym nie wiedząc, a to jest już bardzo niebezpieczne. Często specjalistyczna pomoc lekarska jest niezbędna, a nawet pobyt w szpitalu.

Z tego też względu GIS wycofał ten produkt z polskich sklepów, a marka pracuje nad naprawieniem swojego błędu i wznowieniu sprzedaży. Każdy, kto wie, że jest uczulony na dwutlenek siarki powinien sprawdzić, czy w jego domu przypadkiem nie ma tego produktu.

W przeciwnym razie nawet dodany jako dodatek do dania może doprowadzić do tragedii, a przecież nasze bezpieczeństwo i zdrowie powinny być dla nas priorytetowe. Miejmy nadzieję, że ta informacja trafi do wszystkich osób, które mogą być zagrożone kontaktem z tym alergenem. Pamiętajmy, aby za każdym razem sprawdzać opakowania naszego jedzenia, bo dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej dbać o naszą dietę.

źródło: pikio.pl