Uwaga na oszustwa! Możesz stracić wszystkie pieniądze. Policja szuka hydraulika-oszusta

Policja nieustanie szuka hydraulika-oszusta, którego ofiarą padła starsza kobieta. Odnalezienie go nie jest jednak tak proste, jak innym mogłoby się wydawać. Co więcej, mężczyzna nie działał sam, czego zupełnie nie dało się zauważyć.

Policja otrzymała zgłoszenie o oszustwie i kradzieży, którego dopuszczono się na seniorce. Funkcjonariusze wciąż starają się odnaleźć sprawcę, jednak zadanie jest niezwykle utrudnione. Służby proszą o pomoc nie tylko okolicznych mieszkańców.

Sposób na hydraulika

Zaledwie kilka dni temu 82-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego straciła swoje wszystkie oszczędności po tym, jak wpuściła do mieszkania mężczyznę podającego się za hydraulika, który chciał rzekomo pobrać próbki wody do badań. Staruszka nie mając najmniejszych podejrzeń udała się w jego towarzystwie w głąb domu, by oddać wspomniane próbki. Zupełnie nie zauważyła, że w tym czasie do budynku weszła kobieta, która bezszelestnie zabrała oszczędności starszej kobiety w wysokości 9 tysięcy złotych i w mgnieniu oka wyszła. Chwilę później mieszkanie opuścił oszust i udał się w nieznanym kierunku.

– Do kradzieży doszło 18 czerwca. Jak ustalili policjanci, mężczyzna, który oszukał 82-letnią mieszkankę gminy Sośnie, wszedł do jej mieszkania, przedstawiając się jako „specjalista hydraulik”. Oszust tłumaczył, że chce pobrać próbki wody do badań ze względu na jej zanieczyszczenie – informuje dokładnie sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.

Policja szuka sprawcy
Jak możemy się dowiedzieć, od dnia kradzieży trwa poszukiwanie sprawców, jednak ich tożsamości wciąż nie udało się ustalić, dlatego odnalezienie stanowi spory problem. Policja zdobyła jednak nagrania z monitoringu, na których wyraźnie widać wizerunki oszustów i zdecydowała się je upublicznić.

– Osoby, które rozpoznają mężczyznę i kobietę, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Telefon 62 – 73 77 270 lub 62 – 73 77271, 62 – 73 77 272 lub całodobowy numer 62 – 73 77 211 – podaje w komunikacie policja z Ostrowa Wielkopolskiego.

źródło: pikio.pl