Utrudnienia w bankach w weekend. Nie będą działać karty płatnicze, bankomaty nie wypłacą pieniędzy

W najbliższy weekend zapowiadają się utrudnienia dla klientów aż pięciu banków. Z powodu prac technicznych nieczynne będą bankowe serwisy internetowe i aplikacje mobilne. Jeśli mamy konto albo kartę kredytową w którejś z poniższych placówek, lepiej zawczasu zaopatrzyć się w gotówkę.

Bank Pocztowy oraz EnveloBank

Klienci tych dwóch instytucji nie będą mieć dostępu do bankowości mobilnej od godziny 21:35 w piątek do godziny 18:00 w sobotę. Banki informują, że przez ten czas mają działać płatności kartą i wypłaty z bankomatów.

eurobank

Eurobank planuje wyłączenie płatności mobilnych od godziny 23:35 w piątek do 3:00 w sobotę. Przyczyną są prace serwisowe. Przez ten czas wciąż ma być zapewniony dostęp do serwisu eruobank online oraz aplikacji mobilnej.

Nest Bank

Bankowość mobilna zostanie wyłączona także w Nest Banku. Od godziny 22:00 w piątek do 3:00 w sobotę. Nie działać będzie także aplikacja tego banku.

ING Bank Śląski

Klienci ING spotkają się z największymi utrudnieniami.

Po pierwsze, od godziny 8:00 do godziny 16:00 z powodu prac serwisowych zostanie wyłączony moduł „Makler” w systemie bankowości internetowej oraz w aplikacji ING MAkler Mobile.

Po drugie, w nocy z niedzieli na poniedziałek, od północy do godziny 5:30, nieczynne będą bankomaty i wpłatomaty, serwis bankowości internetowej, aplikacja mobilna, płatności ekspresowe, a także Blik i system „Płać z ING”.

źródło: fakt.pl