Ujawniono sensacyjną umowę, która pogrąży Andrzeja Dudę. To dlatego wygrał wybory

Prezydent Andrzej Duda piastuje swój urząd od 2015 roku, po pokonaniu w drugiej turze Bronisława Komorowskiego. Pojawiły się doniesienia, że wyścig do pałacu prezydenckiego pomogła mu wygrać pewna umowa. Wygląda na to, że to ostatecznie go pogrąży.

Prezydent Andrzej Duda wygrywając wybory w 2015 roku zgromadził w drugiej turze ponad 51% głosów, co skutkowało objęciem przez niego swojego aktualnego urzędu. Jak wynika z dokumentów do których dotarły media, prezydenta w kampanii mogły wspomóc… boty! Taka afera to wielka sprawa.

Według umowy, sztab wyborczy Andrzeja Dudy zatrudnił w 2015 roku firmę Elchupacabra, której zdaniem było wytworzenie sztucznych kont, mających na celu wspieranie kandydata w jego kampanii. Ile to kosztowało i jaka była skala zjawiska?

Andrzej Duda i wsparcie botów

Z umowy zawartej przez sztab Andrzeja Dudy wynika, że mówimy tu o obsłudze 1000 wątków w internecie i o 5000 wpisów automatycznych. I właśnie te wpisy budzą największe kontrowersje, gdyż ten zapis mówi praktycznie wprost o tworzeniu sztucznych kont, mających na celu wykonywanie określonych im zadań. Internauci podkreślają, że było to szczególnie widoczne przy aferze z udziałem ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który zwrócił się do szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Stanisława Kozieja „chodź mój szogunie”. W ich ocenie, aktywność tych kont w tamtym momencie była ogromna!

Sam prezydent nie odniósł się do oskarżeń mediów, jednak głos w sprawie zabrał Paweł Szefernaker, mówiąc że w sztabie Prezydenta Andrzeja Dudy nie było pozwolenia na działania nieetyczne oraz podkreślił, że ani kandydat ani sztab żadnych takich działań nie podejmował. Dodał również, że współpraca z firmą została przerwana, jednak nie pamięta z jakich powodów.

Czy fałszywe konta miały wpływ na wybory? Tego nie wiemy, jednak internauci zastanawiają się kto podpisał ową umowę, oraz co skłoniło sztab do jej przerwania. Na te pytania, niestety nikt na razie nie zna odpowiedzi.