TVP atakuje Szyca. Pan Borys zabrał głos po żenującym materiale w TVP. Padły ostre słowa

Borys Szyc zabrał głos po tym, jak TVP w swoim materiale broniącym Zofię Klepacką wypomniał Borysowi Szycowi jego chorobę alkoholową.

Jakiś czas temu doszło do dość poważnego konfliktu pomiędzy Kingą Rusin i Zofią Klepacką. Była mistrzyni świata w windsurfingu otwarcie skrytykowała wprowadzenie karty LGBT w Warszawie, co skomentowała głośno dziennikarka. Za gwiazdą TVN stanęły inne znane osoby, w tym m.in. Borys Szyc.

Borys Szyc odpowiada TVP
TVP po wypowiedzi aktora skrytykowała jego postawę. W materiale wyemitowanym w „Wiadomościach” wypomniano mu chorobę alkoholową i to, że będąc pod wpływem, stracił prawo jazdy. Aktor teraz zabrał głos i na Instagramie odniósł się do tych zarzutów. Jak się okazuje, przez nagranie miał wiele nieprzyjemności:

Wiadomości TVP zaszczyciły mnie dwukrotnie swoim materiałem. Wyjątkowo miło i profesjonalnie oczywiście. Dostałem sporo gróźb, zawiedli się na mnie fani i wielu osobom wstyd za mnie. A największą obelgą prawie w każdej wiadomości było „ty alkoholiku” – zaczął.
Później skupił się na swojej chorobie. Przyznał, że się nie wstydzi tego, że walczy z uzależnieniem, i traktuje to jako powód do dumy. Skupił się też na swoich poglądach politycznych:

Otóż wyprowadzam z błędu mych urażonych. Moja choroba i walka z nią to dla mnie powód do dumy, a nie obraza i powód do wstydu. Wstydzić można się za chamstwo, homofobię i głupotę. I naprawdę nie oznacza to, że się jest po jakiejkolwiek politycznej stronie. Mi daleko do lewicy i daleko do prawicy. Chciałbym żyć spokojnie i pośrodku – dodał.
Wytłumaczył też, dlaczego w ogóle włączył się do konfliktu Kingi Rusin i Zofii Klepackiej. Okazuje się, że nie spodobało mu się to, że była mistrzyni dyskutowała z dziennikarką pod jednym z warszawskich lokali wyborczych. Aktor skojarzył jej zachowanie z tym, co robią paparazzi:

Moje słowa do Pani Zofii Klepackiej to przede wszystkim reakcja na jej zachowanie wobec rodziny (ktokolwiek by tam stał), którą filmowała bez ich zgody. Przypomniało mi to zachowania paparazzi, na które jestem wyjątkowo uczulony. Po prostu wyobraziłem sobie, że stoi tam moja mama i prosi, by jej nie kręcić, a ten ktoś ma to gdzieś (a był to Dzień Matki na marginesie). Jej postawę życiową pozostawiam w ogóle bez komentarza – dodał.
Na koniec zwrócił się do sportsmenki i ocenił jej zachowanie:

Zawsze wydawało mi się, że olimpijczycy niosą ideę równości, razem z olimpijskim ogniem. I nie podciągajcie wszyscy pod to karty LGBT i parad równości. Nie o to, nie o to… Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Wiele lat byłem nieprzyzwoity, zachlany i po prostu nieszczęśliwy. Ja moje życie zmieniłem. Droga Zofio: na zmianę nigdy nie jest za późno. A przynajmniej refleksję. A teraz zajmijmy się czymś wartościowym. Peace, love i co jeszcze lubicie, zwłaszcza w piątek – napisał.

https://www.instagram.com/p/ByIe-1JIX93/?utm_source=ig_embed

Internauci uznali, że aktor im zaimponował swoją postawą. Uznali, że wykazał się dojrzałością i inteligencją. A Wy jak uważacie?

źródło: plotek.pl