W Katowicach przez cały weekend trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. W sobotę swoje wystąpienie miał między innymi prezes Jarosław Kaczyński. Donald Tusk na swoim Twitterze odniósł się do słów przewodniczącego PiS i zarzucają partii rządzącej, że aby wykonać swoje cele brak im kompetencji.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia na podkreślał, że Polska musi pozostać wyspą wolności. Szef partii rządzącej stwierdził także, że wielu chce nam tą wolność odebrać, dlatego też Polska jest tak cenna dla świata i musimy uczynić wszystko aby to trwało nadal.

Kaczyński pochwalił Morawieckiego. To porównanie budzi uśmiech

– Alternatywą jest czas przeszły – ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły można powiedzieć na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o taką wielką ofensywę – użyję tego określenia, choć wiem, że ono będzie przedmiotem ataku – wielką ofensywę zła- mówił Jarosław Kaczyński. Według lidera PiS, trzeba budować Polskę „silną i życzliwą”, która rozwiązuje problemy społeczne. Taką Polskę chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga do tego prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa- mówił również prezes PiS

Zabrakło książki o Lechu Kaczyńskim. Może będzie w niedzielę

Do słów Jarosława Kaczyńskiego na swoim Twitterze odniósł się już Donald Tusk. Zarzucił on rządzącym, że choć cele mają ambitne to brak im kompetencje, aby jest spełnić.

źródło: se.pl