Czasami trudno jest pojąć to co wyprawiają niektórzy ludzie. Historia, która wydarzyła się w lipcu w zoo w Pekinie wywołuje oburzenie wśród prawie wszystkich ludzi.

Wszystko za sprawą nagrania, które trafiło na chińską platformę społecznościową Weiboo (odpowiednik Twittera). Widać na nim śpiącą pandę o imieniu Meng Da. W pewnym momencie panda zostaje wyrwana z drzemki gdy turyści odwiedzający zoo rzucają w nią kamieniem. Jak donosi gazeta Daily Mail pracownikom parku szybko udało się namierzyć dwoje turystów, którzy rzucili wspomnianym kamieniem.

Na szczęście zwierzęciu nic się nie stało.

Sytuacja miała miejsce w starym pawilonie dla pand, wybudowanym w 1989. Obecnie w zoo w Pekinie znajduje się również nowy pawilon dla tych zwierząt, który został wybudowany w 2008 roku z okazji Olimpiady w Pekinie.

Pandy są symbolem Chin, przez znaczną część dnia śpią, a pozostały czas spędzają jedząc. Są też jednymi z najbardziej uroczych zwierząt.

Nie możemy zrozumieć jak można wpaść na pomysł rzucenia kamieniem w to urocze zwierzę? Zobaczcie sami to wstrząsające nagranie:

źródło: podaj.to