Bez papierowych ręczników mało kto dziś wyobraża sobie pracę w kuchni czy sprzątanie. A jednak są sytuacje, w których lepiej ich nie używać. Skutek może być taki, że zniszczcie czyszczony przedmiot lub dołożycie sobie pracy. Poznajcie trzy przedmioty, których nie przecierać papierowym ręcznikiem.

1. Okulary

1

Najszybszym i najtańszym sposobrm wydaje się przetarcie zatłuszczonych szkieł papierowym ręcznikiem. Ale to tylko pozory. Użycie go może spowodować porysowanie ochronnej powierzchni szkieł i narazić was na spory wydatek. Lepiej więc od razu zainwestować w dobrą miękką ściereczkę do czyszczenia okularów.

2. Meble lakierowane na wysoki połysk

2

Podobnie jak w przypadku szkieł okularowych, papierowy ręcznik może porysować delikatną powierzchnię mebli i uszkodzić lakier mebli. Powstałe mikrorysy będą widoczne zwłaszcza w promieniach słonecznych. Meble na wysoki połysk najlepiej czyścić zwilżoną w wodzie ściereczką z mikrofibry. Aby zabezpieczyć ich powierzchnię, warto użyć… wosku samochodowego.

3. Elektronika

3

Ekrany iPhone’a czy telewizora są bardzo wrażliwe na porysowanie, dlatego czyszczenie ich papierowym ręcznikiem to nie najlepszy pomysł. Innym argumentem porzemawiającym przeciwko nim jest to, że pozostawiają białe kłaczki. Podobnie jak w wymienionych już przypadkach, do czyszczenia ekranów urządzeń elektronicznych najlepiej nada się szmatka z mikrowłókna.

Źródło: onet.pl