Play to sieć, której zaufało wiele osób w Polsce. Sieć kusi swoich klientów coraz to lepszymi ofertami, niskimi cenami smartfonów, a także dużym zasięgiem. Niestety, kwestie pieniężne to nie wszytko. Usługobiorcy tej firmy znaleźli się w bardzo dużym niebezpieczeństwie.

Play jako duża sieć narażona jest na ataki ze strony nieuczciwej konkurencji oraz przestępców nastawionych na nielegalny zysk. Konsumenci tej sieci zetknęli się z poważnym problemem, który zagrażał ich finansom. Jeśli macie u nich numer, koniecznie uważajcie.

Play ofiarą ataków cyberprzestępców. Klienci są załamani

W ostatnich dniach, wiele osób w całej Polsce dostało podejrzane SMS-y. Ich treść wskazywała na nową promocję Play, w której do zdobycia były darmowe smartfony. Chociaż niektórzy odbiorcy wykazali się wyjątkową ostrożnością, to nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Wiele ludzi zostało wykorzystanych i okradzionych, w tym niczego nieświadome osoby starsze.

Internetowi bandyci postanowili wykorzystać ludzką naiwność. Podszywając się za telefonię komórkową, rozsyłali SMS-y wyłudzające pieniądze. W jaki sposób odbywało się oszustwo? W treści wiadomości zachęcali do odwiedzenia strony www.playpromocje.pl, gdzie na niczego nieświadomych odbiorców czekały „darmowe” prezenty na święta. Stawka była wysoka, bowiem w grę wchodziły najnowsze modele telefonów, takie jak iPhone X, iPhone Xs oraz Samsung Galaxy S9. Chcąc odebrać nagrodę, trzeba było się zarejestrować, dzięki czemu cyberprzestępcy otrzymywali wszystkie niezbędne dane osobowe.

Jeśli dostaniecie takiego SMS-a, absolutnie nie odpisujcie oraz nie wchodźcie na podane przez nadawcę strony. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skontaktować się z salonem operatora.

Nie tylko sieci komórkowe, czyli ZUS na celowniku przestępców internetowych

Jakiś czas temu ofiarą internetowych wyłudzeń padli również klienci ZUS-u. Otrzymywali oni maile, które rzekomo pochodziły od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zawierały informacje o konieczności opłacenia wyimaginowanej faktury, która była złączona w pliku. Jego otwarcie groziło zainfekowaniem komputera, a także blokadą dostępu do plików oraz przechwyceniem loginów i haseł do bankowości elektronicznej oraz mediów społecznościowych.

– Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować, ale przede wszystkim – pod żadnym pozorem – nie otwierać załączonego pliku – apelował ZUS.

W dzisiejszych czasach przestępstwa w Internecie są coraz częściej spotykane. Aby uniknąć takich przykrych i ryzykownych sytuacji, warto zaopatrzyć się w porządny program antywirusowy, a także często zmieniać hasła do wszelkich kont.

źródło: pikio.pl