Trump i Kim Dzong Un podpisali dokument. „Rozpoczynamy proces denuklearyzacji”

Przywódcy USA i Korei Północnej doszli do porozumienia, którego owocem jest podpisany przez nich dokument. Jego szczegóły zostaną ujawnione o godzinie 8:30 czasu polskiego, jednak już teraz wiemy, że będzie dotyczył denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.
Jak powiedział na konferencji prasowej Donald Trump, dokument jest „bardzo ważny i szeroko zakrojony”. Jednym z jego punktów ma być denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego. Kim Dzong Un stwierdził, że porozumienie z Waszyngtonem ma wymiar historyczny.

– Dziś odbyliśmy historyczne spotkanie i zaraz podpiszemy historyczny dokument. Świat zaraz zobaczy te wielkie zmiany. Chciałbym podziękować prezydentowi Trumpowi za spotkanie. Dzięki niemu możliwe było to spotkanie – powiedział podczas podpisywania dokumentu.

Zadowolenia nie krył również prezydent USA, który zapowiedział, że szczegóły porozumienia zostaną przedstawione na konferencji prasowej o godz. 8:30 czasu polskiego.
– Wszystko zobaczycie już naprawdę niedługo. Myślę, że obie strony będą zadowolone z wyniku porozumienia. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania – oznajmił.

Trump podkreślił, że dokument może być punktem zwrotnym w relacjach obu krajów.

– Jesteśmy dumni z tego, co się stało. Myślę, że od tej pory sytuacja będzie zupełnie inna niż w poprzednich latach. Chcę podziękować za czas, który wspólnie spędziliśmy na pracy. Negocjacje poszły znacznie szybciej niż można było się spodziewać, to dla mnie wielki zaszczyt – stwierdził.