Tragedia Polaka w Anglii. Zapadł wyrok w sprawie Maksyma Polomki. „Smutek i ból jest nie do opisania”

Zapadł wyrok w sprawie makabrycznego zabójstwa 30-letniego Maksyma Polomki. Polak zginął od ciosów nożem zadanych przez swoich rodaków na ulicy w Leeds. Wcześniej razem z dziewczyną był na imprezie w domu jednego z oprawców. Niewinna sprzeczka doprowadziła do tragedii. Sąd w Leeds skazał dwóch Polaków. Dziewczyna Maksyma – Natalia i jego rodzice nie mogą pogodzić się ze stratą.

29-letni Tomasz D. i 28-letni Paweł S. zostali skazani w Wielkiej Brytanii za zabójstwo swojego rodaka Maksyma Połomki. Mężczyźni usłyszeli wyrok dożywotniego więzienia. Mogą opuścić zakład karny najwcześniej po 21 latach.

Koszmar wydarzył się w Leeds w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. 30-letni Maksym, który na co dzień pracował jako kierowca ciężarówki, razem z dziewczyną Natalią wybrał się na imprezę do domu 29-letniego Tomasza D. . Na miejscu pomiędzy zakochanymi doszło do sprzeczki, a Maksym potrząsnął Natalią. Jego koledzy zareagowali bardzo agresywnie.

Śmierć przed domem kolegi

Paweł S. sięgnął po kuchenny nóż i krzyknął do Maksyma: „Zaraz potnę Cię na kawałki”. Także Tomasz D. wziął do ręki nóż. Nie pomogły głosy innych uczestników imprezy, żeby się uspokoili. Zaniepokojony zachowaniem kolegów Maksym opuścił imprezę, ale Tomasz i Paweł pobiegli za nim.

Maksym Polomka zginął pod domem Tomasza D. Koledzy zadali mu osiem ciosów nożem w głowę, szyję i różne części ciała. Przecięli m.in. żyłę szyjną mężczyzny. Krew lała się strumieniami. 30-latka nie udało się uratować.

„Smutek i ból jest nie do opisania”

Przed ogłoszeniem wyroku w sądzie odczytano oświadczenia rodziców Maksyma Polomki. „Wciąż mamy łzy w oczach, kiedy myślimy o naszym ukochanym synu. Teraz każde święta będą przypominać nam o tym przerażającym dniu” – napisali rodzice 30-latka, Andrzej i Małgorzata.

Także partnerka Polaka – Natalia nie kryje smutku po śmierci ukochanego. „Opisuje swoje życie, jako pozbawione sensu. Jej smutek i ból jest nie do opisania. Jej serce jest złamane” – powiedział sędzia o ukochanej zmarłego.

„Z każdym miesiącem czuję większy ból, tęsknotę i gniew” – powiedziała w sądzie siostra zmarłego Polaka. Jego brat dodał, że nie może się pogodzić z utratą Maksyma, który jego najlepszym przyjacielem.

źródło: fakt.pl