O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy Zielonej Łąki, wsi w powiecie pleszewskim (woj. wielkopolskie). W poniedziałek przez ich miejscowość przeszła trąba powietrzna, która powyrywała drzewa, uszkodziła dach jednego z budynków gospodarczych i zniszczył stodołę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zobacz FILM.

Po przejściu trąby powietrznej interweniowali pleszewscy strażacy. – Strażacy działali na miejscu do godz. 21. Wszystko zostało już zabezpieczone, nie ma osób poszkodowanych – informował PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Mariusz Glapa.

Anna Styś, matka trojga dzieci, w wieku 1,5 roku, 7 i 10 lat była przerażona widokiem trąby powietrznej, którą obserwowała z okna domu na pierwszym piętrze. Przez cały czas się zastanawiała, co złego może spotkać ją i jej najbliższych, którym kazała schować się pod stół. Kobieta bała się, że trąba powietrzna zahaczy o jej dom i kompletnie go zdewastuje. Na szczęście tak się nie stało.

https://twitter.com/SWPolska/status/1122929886929330176

– Przerosło to moje wszelkie wyobrażenia. Powstał ogromny ciemny lej. Na moich oczach został porwany garaż blaszany, który rozpadł się w powietrzu a części fruwały po całej wiosce. A później porwało betoniarkę z podwórza, która upadła w polu 300 m dalej – powiedziała PAP Anna Styś.

źródło: fakt.pl