Zaginięcie Madeleine McCann od przeszło dwunastu lat wciąż pozostaje nierozwiązane. Mimo wielu tropów i zeznań świadków, dla śledczych los 3-letniej dziewczynki to wciąż jedna wielka zagadka. Czy kiedykolwiek dowiemy się, co się stało w feralną noc, w maju 2007 roku w portugalskim hotelu Ocean Club?

Zaginięcie Madeleine McCann to chyba najsłynniejsza sprawa kryminalna w XXI wieku. 3-letnia dziewczynka, która przyleciała do Portugalii razem z rodzicami oraz rodzeństwem, zniknęła w bardzo tajemniczych okolicznościach 3 maja w 2007 roku. Kilkaset zgłoszeń od świadków, relacje rodziców oraz osób, które rzekomo widziały dziewczynkę, nie doprowadziły do odpowiedzenia na najważniejsze pytanie. Los Madeleine McCann do dziś pozostaje nieznany.

W 2019 media szeroko opisywały dokument Netflixa, w którym wypowiadali się m.in. detektywi oraz policjanci, pracujący bezpośrednio przy tej sprawie.

Madeleine McCann po raz ostatni była widziana w pokoju w hotelu Ocen Club. Obiekt oferuje dostęp do pola golfowego oraz kusi atrakcyjnym położeniem – do plaży nad oceanem jest zaledwie 700 metrów. Jednak najbardziej zastanawiające jest otoczenie hotelu od lewej strony – tam znajduje się teren, który porastają krzewy i dzika roślinność. Miejsce bardzo dobrze nadające się do obserwacji hotelu i jego gości.

Przypomnijmy, że 5 maja media poinformowały, że w sprawie jest nowy podejrzany – Martin Ney. Niemiec od początku lat 90 miał zgwałcić ponad czterdzieści dzieci.

źródło: se.pl