Beata Szydło będzie jedną z postaci, która pojawi się w najnowszej produkcji Patryka Vega – „Polityka”. Reżyser zaprezentował aktorkę, która zagra postać europosłanki. Okazały się bliźniaczo podobne.

Beata Szydło jest jedną z bardziej charakterystycznych postaci na polskiej scenie politycznej. Dobitnie świadczył o tym fakt, że posłanka PiS uzyskała ogromną liczbę głosów w wyborach do europarlamentu. Dlatego też nie mogło jej zabraknąć w nadchodzącym filmie kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi.

Beata Szydło będzie jedną w postaci w filmie „Polityka” Patryka Vegi
42-letni reżyser, co jakiś czas pokazuje na swoim Facebooku różne fragmenty swojej najnowszej produkcji. Film obecnie jest montowany, a Patryk Vega z ekipą przebywa w Tokio. Taki stan sprzyja pokazywaniu spragnionym informacji fanom najciekawszych wyrywków z „Polityki”.

Na ostatnim nagraniu na Facebooku reżysera, pokazano fragment, w którym występuje właśnie Beata Szydło. Okazało się, że byłą premier RP zagra 62-letnia Ewa Kasprzyk. Aktorka z polskim kinem związana jest już od lat 80, ma na swoim koncie rolę Barbary Wolańskiej w „Koglu Moglu” czy senator Anny Walewskiej w „Karierze Nikosia Dyzmy”. Znana jest także z serialu „Złotopolscy” w którym występowała przez 12 lat.

Mimo że aktorka jest o 6 lat starsza od Beaty Szydło, to trzeba przyznać, że charakteryzatorzy wykonali kawał dobrej roboty. Ewa Kasprzyk wygląda niemal dokładnie tak samo, jak europoseł PiS. Ponadto zachowanie aktorki na planie pokazuje, że musiała długo śledzić ruchy byłej premier RP, bo idealnie kopiuje jej manierę mówienia i gestykulacji.

W jednej z pokazanych scen z filmu, grana przez Ewę Kasprzyk Beata Szydło przemawia w sejmie na temat osławionych już nagród dla ministrów PiS, co swego czasu wywołało ogromne kontrowersje. W scenie europosłanka wypowiada się w bardzo krzykliwym tonie.

– Te pieniądze – im się po prostu należały. Ci ludzie ciężko pracowali i pracują po to, żeby wszyscy Polacy mogli się cieszyć z rozwoju polski – krzyczała z mównicy sejmowej w filmie.

źródło: pikio.pl