To on zagra Zenka Martyniuka w jego filmowej biografii. Myślisz, że wygląda jak król disco polo?

Krzysztofa Czeczota, czyli Jacka Malickiego z „Dziewczyn ze Lwowa” oraz niezapomnianego Maćka Szymczyka z „BrzydUli” i Krzyśka Kempę z „Singielki”, już wkrótce zobaczymy na wielkim ekranie jako… Zenka Martyniuka. Właśnie zakończyły się zdjęcia do „Zenka” – filmu o życiu największej gwiazdy disco polo.

Krzysztof Czeczot to jeden z najbardziej zapracowanych polskich aktorów. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat oglądaliśmy go w siedmiu filmach i trzech serialach, a przecież aktorstwo to nie jedyne jego zajęcie! Odtwórca roli Jacka Malickiego z „Dziewczyn ze Lwowa” jest też właścicielem firmy zajmującej się m.in. produkcją audiobooków, reżyserem i autorem słuchowisk radiowych oraz dramatów.

– Wszystko, co robię, jest dla mnie ważne. Nie wyróżniam ani grania, ani pisania, ani reżyserii. Wszystkie te profesje w jakimś sensie zależą od siebie – mówi niezapomniany Maciek z „BrzydUli”.

– Biorę się tylko za to, co wydaje mi się ciekawe i co stanowi dla mnie wyzwanie – twierdzi i dodaje, że praca zawsze była jego wielką pasją.

Krzysztof Czeczot nie kryje, że jednym z największych zawodowych wyzwań, jakim do tej pory dane mu było stawić czoła, jest rola Zenka Martyniuka w biograficznym filmie opowiadającym o życiu największej gwiazdy polskiej muzyki tanecznej.

Do zagrania głównej roli w „Zenku” Jana Hryniaka wybrał go sam Zenon Martyniuk! Gwiazdor wskazał też aktora, który wystąpił w części filmu opowiadającej o jego młodości. Jako młodego Zenka zobaczymy na ekranach kin Jakuba Zająca, czyli Krystiana Wróblewskiego z „Belfra 2” i Emila z serialu „Za marzenia”.

– Niezwykła przygoda przede mną… Powstaje film o legendzie disco polo, ale też film o latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, o latach mojej młodości – napisał Krzysztof Czeczot w mediach społecznościowych tuż po tym, jak podpisał kontakt na rolę w „Zenku” i po raz pierwszy spotkał się z założycielem zespołu „Akcent”, czyli Zenkiem Martyniukiem.

Kilka dni temu na planie filmu Jana Hryniaka padł ostatni klaps… Obok Krzysztofa Czeczota w „Zenku”, którego premiera zaplanowana jest na 25 grudnia, zagrali m.in. Jan Frycz, Agnieszka Suchora, Magdalena Berus i Klara Bielawka.

źródło: swiatseriali.interia.pl