Nie jestem człowiekiem, który leci prosto do lekarza za każdym razem, gdy tylko poczuje się gorzej. Często lepiej jest skorzystać z alternatywnych sposobów radzenia sobie z problemami i iść po spinacz.

Może brzmi to głupio, ale jest to bardzo skuteczny i tani sposób na złagodzenie bólu.

Helen Chin Lui już od lat zajmuje się medycyną niekonwencjonalną, dlatego ta metoda jest sprawdzona i bezpieczna.

Ulgę w bólu odczuwamy przez uciskanie odpowiednich punktów na uszach, które mają mnóstwo zakończeń nerwowych połączonych z różnymi częściami ciała i mogą wywoływać ból.

Z początku dość sceptycznie podchodziłem do takich zabiegów, ale zrozumiałem, że nic nie tracę, a mogę zyskać!

Oto 6 punktów na uszach, które łączą się z określonymi częściami ciała. Jeśli będziemy je uciskać, możemy złagodzić różne bóle.

#1. Górna część ucha połączona jest z plecami oraz ramionami. Załóż spinacz na mniej więcej minutę, aby zmniejszyć napięcie w tych okolicach. Spróbuj robić to systematycznie kilka razy dziennie.

/

#2. To miejsce odpowiada za narządy wewnętrzne. Oczywiście, jeśli odczuwasz jakieś silne wewnętrzne bóle, powinieneś udać się do lekarza. Spinacz zalecamy jeśli odczuwasz jedynie drobny dyskomfort. Ulga powinna przyjść po kilku dniach.

.

#3. Ta część ucha łączy się ze stawami. Wywieranie nacisku palcami lub spinaczem może przynieść wielką ulgę. Uciskaj to miejsce, aby zmniejszyć ból lub sztywność stawów, które wynikają na przykład ze spędzania całego dnia przy komputerze.

.

#4. Dolno-środkowa część ucha połączona jest z zatokami i gardłem. Jeśli będziesz uciskać te miejsca systematycznie, możesz sobie pomóc bez konieczności odwiedzania lekarza.

.

#5. Dolna część ucha powiązana jest z trawieniem. Jej uciskanie pomoże złagodzić problemy trawienne i niewielkie problemy żołądkowe.

.

#6. Na koniec miejsce, które połączone jest z dwoma najważniejszymi miejscami w naszym ciele, czyli głową i sercem. Metoda ta pomoże łagodzić bóle głowy i nadciśnienie.

.

Żródło : patrztu news