Ten pies przewodnik stracił wzrok. To co zrobił dla niego właściciel jest absolutnie cudowne.

Pies stracił wzrok i lekarze musieli usunąć mu oczy. Operacja była bardzo ciężka, ale Edward przeżył. Niestety zwierzak nie mógł być dłużej przewodnikiem.

Pies Edward był wiernym towarzyszem dla 60-letniego Grahama Waspe. Pomagał mu w codziennym życiu w miasteczku Stowamrtket. Niestety pewnego dnia ich los się zmienił… Edward zachorował na jaskrę. Pies stracił wzrok i lekarze musieli usunąć mu oczy. Operacja była bardzo ciężka, ale Edward przeżył. Niestety zwierzak nie mógł być dłużej przewodnikiem.

Edward nie mógł dłużej być partnerem Grahama tak jak robił to przez te wszystkie lata. Jednak dla mężczyzny pies był członkiem rodziny i nie wyobrażał sobie, że mu nie pomoże. Graham nie pozostawił pieska. Postanowił pomóc sobie i pupilowi. W ich domu zagościł Opal – pies przewodnik dla Edwarda i Grahama. Suczka jest świetnym towarzyszem podczas wyjść na zakupy lub wieczornych imprez.

Opal nie tylko jest oczami mężczyzny, ale także jest przewodnikiem dla niewidomego Edwarda. Graham jest naprawdę szczęśliwy, że w ich życiu pojawiła się Opal. „Ta mała jest dla nas zbawieniem. Nie wiem, co byśmy bez niej zrobili.”

źródło: funzoo.pl