Teksty Waldusia z Kiepskich bawią nas niezmiennie od wielu lat. Postać ta ma wielu fanów, a niektóre z najbardziej kultowych tekstów przeszło nawet do języka potocznego.

Teksty Waldusia z Kiepskich zna dosłownie każdy. Mimo że postać ta na jakiś czas zniknęła z serialu, to wszyscy doskonale wiedzieli, że jego powrót był po prostu kwestią czasu. Bo przecież co to za „Świat według Kiepskich” bez pseudofilozoficznych rozmów pomiędzy Ferdkiem i jego synem, którego nazywa „Cycem”. Fani produkcji jasno zaznaczyli, że chcą, aby ta postać wróciła do serialu i dostali to, na co czekali.

„Świat według Kiepskich”: teksty Waldusia z Kiepskich

Walduś jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci. Początkowo „Cycu” mieszkał wraz ze swoją rodziną, jednak później wyjechał za pracą do Ameryki, gdzie dorobił się na myjni samochodowej. Poznał tam też miłość swojego życia Jolantę, z którą powrócił do kraju i wziął następnie ślub. Po zawarciu przez nich małżeństwa, para zamieszkała poza domem Kiepskich, a Walduś pojawia się teraz w roli gościa w swoim domu rodzinnym.

Oczywiście przy okazji oddaje się swoim ulubionym czynnościom, czyli siedzeniu z ojcem przed telewizorem i piciu piwa. To właśnie podczas ich posiedzeń padło najwięcej kultowych tekstów, jak i powstały najbardziej abstrakcyjne pomysły na otwarcie swojego własnego biznesu.

Trzeba przyznać, że przygody Waldka oraz Ferdka były naprawdę zróżnicowane. Założyli bowiem kiedyś uniwersytet, do ich rodziny dołączyła sama śmierć, a nawet spotkali samego diabła, a to dopiero początek trwających wiele lat perypetii rodzinki Kiepskich.

Cytaty świat według Kiepskich

Wiele wypowiedzi serialowego Waldka zapadło w pamięci fanów serialu na długie lata. Wystarczy tu wspomnieć, chociażby „świrowanie pawiana”, które tak często padało z jego ust, czy jakże charakterystyczny śmiech. Oczywiście cytatów „Cyca” jest znacznie więcej i warto sobie przypomnieć te najbardziej kultowe.

– Co normalnie jest, kurna, nie ma mnie czy jak? To jakieś jajca normalnie są… Co jest – kamera to jaka będzie ukryta czy inne jajca normalnie? –

– Nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie –

– Normalnie… mnie to wygląda, jakby se pawianusa jakiego świrował –

– Tylko kutasy nie jeżdżą na wczasy! –

pikio.pl