Te gwiazdy muzyki disco polo, które w swoim życiu musiały stoczyć walkę z groźnymi chorobami

Disco polo to muzyka taneczna, przeważnie radosna, jak się okazuje jednak, celebryci często ukrywają swoje samopoczucie. Zdarza się, że decydują się opowiedzieć o swoich problemach. Często jednak dowiadujemy się o dolegliwościach znanych osób, dopiero gdy wygrają lub przegrają walkę z chorobą. Zenon Martyniuk jest tylko jedną z osób, które zmagały się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi w swojej karierze. Przedstawiamy gwiazdy disco polo, które doświadczyły problemów ze zdrowiem.

Ludzie nie są odporni na wszystkie choroby, a infekcje potrafią nas dopaść zupełnie niespodziewanie. Niestety, dość często ignorujemy pierwsze drobne objawy, gdyż wydaje nam się, że to nic wielkiego. Później jednak żałujemy swoich decyzji.

Dość rzadko słyszymy o jakichkolwiek trudnościach zdrowotnych gwiazd. Najczęściej dowiadujemy się o groźnych dolegliwościach, które im towarzyszyły, dopiero gdy jest bardzo źle. W dzisiejszych czasach celebryci są jednak coraz bardziej otwarci na dzielenie się wszelkimi szczegółami ze swojego życia. To w dużej mierze zasługa portali społecznościowych, na których gwiazdy informują swoich fanów na bieżąco, o tym, co się u nich dzieje. Dzięki technologii znane osoby nie muszą już udzielać krępujących wywiadów, aby przekazać światu coś ważnego. Internet jest również doskonałym miejscem, aby zebrać pieniądze na często niezbędne, ale też bardzo drogie leczenie.

Problemy zdrowotne przeszkodziły w karierach wielu sławnym gwiazdom muzyki disco polo. Wśród artystów, którzy poinformowali, o swoich kłopotach ze zdrowiem są m.in. Zenon Martyniuk, Zbigniew Perkowski czy Marcin Miller. Dolegliwości czasami uniemożliwiały im dalszy rozwój, a niekiedy były tylko przerwą w koncertach i spotkaniach z fanami.

Przedstawiamy gwiazdy muzyki disco polo, które w swoim życiu musiały stoczyć walkę z groźnymi chorobami.

Zbigniew Perkowski


Zbyszek Perkowski w wywiadzie dla „Na żywo” wyjawił, że od kilku lat walczy z chorobą. Pierwsze objawy zauważył w 2010 roku, gdy zaczęła mu doskwierać senność oraz gwałtowne zmiany wagi. Okazało się, że artysta ma niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto. Perkowski postanowił zmienić swój tryb życia, ale to nie pomogło. Cztery lata później zauważył inne dolegliwości, po których stwierdzono obecność cukrzycy typu 1.

– Miałem skurcze łydek, ciągle byłem spragniony, senny i zmęczony. Pewnej nocy poczułem w ustach dziwny posmak. Skojarzyłem go z zapachem chorych na cukrzycę – powiedział.

Mimo trudności, Zbyszek cały czas jest aktywny. Występuje, podróżuje i spotyka się ze swoimi fanami.

Łukasz Gesek


Łukasz jest kolejnym artystą disco polo, który ma problemy ze zdrowiem. Muzyk zmaga się z dość poważnymi dolegliwościami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wokalista przyznaje, że choroba wymogła na nim przerwę w koncertowaniu i nagrywaniu nowych utworów. Przypomnijmy, że Gesek ma na swoim koncie już pięć złotych płyt.

Marek Żurobski


Marek Żurobski jest autorem takich piosenek jak „Miałaś 18 lat” czy „Filmowa miłość”. Artysta był wokalistą zespołu Domino do momentu, w którym zdecydował się wyemigrować do USA w 1998 r. W Stanach Zjednoczonych żył spokojnie, dopóki nie pojawiła się choroba. Pewnego dnia dowiedział się, że ma problem z niedrożnymi tętnicami. To spowodowało, że lekarze musieli amputować mu obie nogi. Stracił wtedy pracę i dom. Aktualnie Żurobski śpiewa na ulicach w USA, aby zarobić na protezy, które ułatwią mu życie.

Jesika Piętak


Jesika Piętak jakiś czas temu wyjawiła swoim fanom w mediach społecznościowych, że zmaga się z chorobą. Niestety, nie powiedziała, o co dokładnie chodziło.

– Jako że od pewnego czasu walczę z choroba jest mnie tutaj zdecydowanie mniej… ale nie potrafię leżeć bezczynnie wiec przeglądam zdjęcia z koncertów w pewnym celu. I tak sobie pomyślałam ze chętnie podzielę się z Wami niektórymi – piosenkarka napisała na swoim profilu na Facebooku.

Grzegorz Hummel


Grzegorz Hummel to artysta, który może być kojarzony z zespołem Marioo oraz ze swoją solową karierą jako Dj Teens. Muzyk miał poważne objawy, co spowodowało, że zdecydował się odwiedzić szpital. Lekarze wykryli u niego raka mózgu, a dokładniej torbiel szyszynki. Hummel opisał wszystko w mediach społecznościowych.

– Źle się czułem, utrata koncentracji, zaniki pamięci, oczopląs, mrowienie itp… Skierowano mnie na rezonans głowy, wynik badania wbił mnie w ziemię… Torbiel Szyszynki (…) dla niektórych nie jest groźnym guzem głowy można z tym żyć ale trzeba mieć go na oku… Badać diagnozować czy nie zmienia się w złośliwy nowotwór czy też jak to bywa po prostu zniknie… (pisownia oryginalna) – napisał na swoim Facebooku.

Z ostatnich informacji, jakie artysta zdecydował się przekazać, wynika, że choroba jest już pod kontrolą.

Marcin Miller


Lider zespołu Boys jest jednym z najbardziej popularnych muzyków disco polo w Polsce. Zaczynał niemalże od samego początku istnienia gatunku w naszym kraju. Ma na swoim koncie takie utwory jak „Jesteś szalona”, „Wolność” czy „Chłop z Mazur”. 24 listopada ubiegłego roku poinformował fanów w mediach społecznościowych, że sprawność jego głosu została zagrożona przez anginę.

– Nierówna walka z anginą… Ale walczę domowymi sposobami bez antybiotyku…może się uda – napisał na swoim Instagramie.

Zenon Martyniuk


Lider zespołu Akcent jest jednym z najbardziej popularnych muzyków disco polo w Polsce. Na początku 2015 r. artysta zmagał się z chorobą, jaką było zapalenie wyrostka robaczkowego. Po operacji wrócił do zdrowia i dzisiaj znów jest w pełni sił.

– Czuję się bardzo dobrze i jestem zdrów jak ryba. Nie mam żadnych ograniczeń, lekarze pozwolili mi pić alkohol – powiedział w rozmowie z SE.pl.

Krzysztof Kurek


Krzysztof Kurek był wokalistą zespołu Manil, z którym stworzył takie piosenki jak „Wódka” czy „Wino”. Ten drugi utwór ma aktualnie ponad 250 tys. wyświetleń na YouTubie. Artysta zmarł w szpitalu 22 marca 2018 r., gdy przegrał walkę z nowotworem trzustki. Informacje o jego śmierci przekazał portal disco-polo.info.

Krzysztof Rutkowski


Piosenkarz Krzysztof Rutkowski również miał problemy ze zdrowiem. Muzyk walczył ze śluzakiem otrzewnej, który ostatecznie odebrał mu życie. O wszystkim poinformował na swoim Facebooku. W obszernej wiadomości pisał o chorobie oraz prosił o wsparcie finansowe swoich fanów.

-Od pewnego czasu męczyły mnie bóle brzucha (…) zmęczony tym postanowiłem się zbadać, podczas badań wyszło że mam przepuklinę brzucha. Podczas operacji na przepuklinę brzucha okazało się, że nie była ona tak naprawdę prawdziwą przyczyną owych bólów. Po operacji dowiedziałem się że cierpię na raka zwanego śluzakiem otrzewnej. – napisał w mediach społecznościowych.

Paweł Jurczyszyn


25-letni Paweł był członkiem discopolowej grupy TeX z Biłgoraja. Muzyk cierpiał na przewlekłe zapalenie trzustki. Koledzy z zawodu i rodzina chcieli zorganizować charytatywny koncert, na którym mieli zbierać pieniądze na leczenie artysty. Niestety, 5 dni przed imprezą przegrał on walkę z chorobą i zmarł w szpitalu.

– Nie da się opisać tego, co przeżywamy. Nasz kolega pojechał do szpitala z bólem brzucha. Nikt się nie spodziewał, że na własnych nogach już stamtąd nie wyjdzie. – powiedział wokalista grupy TeX Marcin Pastuszak.
źródło:pikio.pl